Tenhle luxusní karavan budoucnosti umí neuvěřitelné věci. Dokonce se proletíte!

Když se vozíš v pětihvězdičkovém hotelu na kolech – a občas si trochu uletíš.
Futuristický karavan Furrion Elysium
Futuristický karavan Furrion Elysium
Furrion / koláž

reklama

Léto je časem cestování, dobrodružství a poznávání světa. S obytným vozem Furrion Elysium si můžete při cestování připadat jak boháč z budoucnosti. Společnost Furrion totiž dodává luxusní spotřebiče a ekologická energetická řešení. Tento karavan je její výkladní skříní.

Furrion Elysium
Autor: Furrion Furrion Elysium

Na letošním veletrhu CES představila vylepšenou verzi svého loňského konceptu Elysium a slíbila, že půjde v roce 2019 do prodeje – za cenu začínající na 2,5 milionů dolarů, tedy v přepočtu více než 56 milionů korun. V plné palbě pak vyjde klidně na 80 milionů. Co takový karavan nabízí?

Furrion Elysium
Autor: Furrion Furrion Elysium

Hlavně výtečně řešený prostor, protože všechny spotřebiče jsou navržené přimo pro toto vozidlo, takže nezabírají ani centimetr navíc. Interiér tak má více než 13 metrů délky a celkově 2,4 metru na výšku. Kuchyně je luxusní, nabízí třeba i ledničku amerického typu, myčku nebo chladničku na víno a šampaňské. To můžete popíjet při sledování 65 palcové OLED televize z elektricky ovládané pohovky.

Furrion Elysium
Autor: Furrion Furrion Elysium

Myslí se taky na úsporu, protože záchod se splachuje vodou použitou z kuchyně a sprchy a navíc pozná, jakou se chystáte vykonat potřebu a podle toho sklopí nebo zvedne prkýnko. Tak to je budoucnost, heh!

Horní paluba Furrion Elysium
Autor: Furrion Horní paluba Furrion Elysium

Samotná sprcha vám pomocí inteligentních trysek nabídne zážitek vířivky vestoje. Jenže vířivku si užijete i reálnou a to na palubě – tedy na střeše. Tam si můžete užívat západy slunce při opalování.

Třešničkou na dortu – nebo spíše na střeše – je pak helikoptéra Robinson R22; ta je v ceně a sedí hezky na zádi tohoto opravdu opulentního korábu silnic. A uchycená na speciálním heliportu tak může cestovat s vámi, abyste si kdykoli mohli trochu ulětět.

A to už se vyplatí, což?

reklama

reklama