Video: Nejsilnější Android si to rozdal s iPhonem 7 Plus! Kdo zvítězil v brutálním testu?

Nejlepší iPhone si to rozdal s nejvýkonnějším Androidem. Kdo ho má většího? Myslíme výkon...
V testu rychlosti si to rozdaly telefony OnePlus 5 a iPhone 7 Plus
V testu rychlosti si to rozdaly telefony OnePlus 5 a iPhone 7 Plus

reklama

A máme tady další kolo poměřování síly mezi telefony s Androidem a iPhony. Zatímco v minulých kolech, kdy se iPhonu postavily vlajkové lodi od Samsungu, byl vítěz vždy celkem jednoznačný – a to iPhone – tentokrát se karty takřka obrátily.

Armádu zařízení s Androidem totiž reprezentoval čerstvý OnePlus 5, který se chlubí nejrychlejším čipem současnosti Snapdragonem 835, brutální porcí 8GB RAM a především fullHD displejem. Ten není tak náročný na vykreslování jako qHD špičkových Samsungů, které navíc nabízejí spoustu softwarových vychytávek dále ukrajujících z výkonu zařízení.

První test se soustředil na spouštění mnoha aplikací po sobě a následný multitasking. Tady se opět ukázala skvělá optimalizace iOS, zejména co se týče správy operační paměti. OnePlus 5 se tak musel sklonit před iPhonem, stejně jako v rychlosti spouštění zařízení. 

V dalších testech se však situace obrátila. V nabíhání jednotlivých aplikací a her si vedl o něco lépe OnePlus 5, v načítání webových stránek došlo zhruba na remízu. Při porovnání plynulosti a rychlosti pohybu v prostředí telefonu pak recenzent jednoznačně vyzdvihnul OnePlus 5. Je bleskově rychlý a zcela bez zádrhelů, což je dané i tím, že jeho androidí nadstavba OxygenOS omezila na minimum různé animace a přechody mezi obrazovkami.

Ve výkonnostním benchmarku Geekbench si vedl celkově lépe OnePlus 5, ale iPhone ho trumfnul ve výkonu na jedno jádro. Pak se porovnávala rychlost grafického čipu v Antutu, kde byl výsledek obzvláště zajímavý, jelikož oba displeje mají stejné fullHD rozlišení. A tady vyhrál OnePlus 5 s 171 492 body, zatímco iPhone dosáhl 159 553 bodů. 

Posledním testem byla rychlost čtečky otisků prstů, kde byl jasným vítězem OnePlus 5, kterému pomohla taky bleskurychlá animaci nabíhající obrazovky.

Kdo je vítězem ve vašich očích a proč?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!