VIDEO: Nový iPhone X nemá čtečku otisků. Místo toho 3D oskenuje vaši tvář. Jak to funguje?

Apple přišel s technologií, jakou nikdo nemá. A na první pohled vypadá opravdu úžasně.
cterare
cterare

reklama

Kdo sledoval dění okolo chystaného výročního iPhonu, ten není telefonem, který se nakonec jmenuje iPhone X nijak výrazně překvapen. Vypadá jako na uniklých fotkách a má taky veškeré funkce, o nichž se spekulovalo – bezrámečkový 5,8 palcový OLED displej s rozlišením 2436 x 1125 pixelů, bezdrátové nabíjení, lepší dvojité foťáky a taky brutálně výkonný šestijádrový čip A11 Bionic.

Tím hlavním trumfem je však nový způsob odemykání FaceID. Kombinací senzorů na čele telefonu (flood iluminator, dot projector, infračervená kamera) dokáže přečíst vaši tvář v její 3D podobě – tedy nejenom jak vypadá, ale taky jaký má tvar. A v setině vteřiny dokáže podle vaší tváře telefon odemknout – a to i ve tmě.

Vaši tvář se navíc s postupem času naučí tak dobře, že můžete nosit brýle, mít část tváře překrytou vlasy nebo si nechat narůst plnovous a on ji stejně rozezná.

 

 

Apple tvrdí, že je FaceID navíc dvakrát přesnější než předchozí čtečka otisků prstů TouchID, takže ji půjde používat také na placení a další operace vyžadující vyšší míru zabezpečení.

Rozezná i lidi v maskách a další triky – jediný, kdo by se mohl dostat do vašeho telefonu, je vaše dvojče. V těch případech Apple doporučuje sekundární zabezpečení.

A teď se ještě podívejte na nešťastný moment z prezentace, kdy se nepodařilo iPhone odemknout tváří. Nebylo to však špatnou čtečkou, ale tím, že byl iPhone restartovaný a v tom případě ještě před použitím FaceID vyžadoval zadat klasické heslo.

 

Co říkáte na odemykání pomocí 3D čtení tváře? Je to budoucnost?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!