VIDEO: Policie v Dubaji představila své nové létající skútry v akci. Kdy přijdou do Prahy?

Novinka vzbuzuje mnohé pochybnosti.
Dubajská policie představila létající skůtry
Dubajská policie představila létající skůtry

reklama

Dubajská policie disponuje prakticky neomezeným rozpočtem, takže v jejím vozovém parku najdete ty nejlepší speciály a supersporty světa. A teď k nim přibyl také dron, na který si policista prostě nasedne jako na motorku a už se nemusí trápit, že jsou ulice ucpané, někdo jede v protisměru nebo bojovat s těžkým terénem.

A jelikož první krátký film s představením nebyl doplněn množstvím informací, vzbudil mnoho otázek, pochyb i posměšků. Je totiž jasné, že baterie v dronu může vydržet maximálně kolem deseti minut, že pilot bude mít značné potíže se stabilitou a že není úplně dobrý nápad nechat vrtule bez ochrany – ledaže by chtěla policie pronásledované rovnou porcovat na kousky.

 

A není náhodou lepší a hlavně bezpečnější, aby byl takový dron dálkově ovládaný, což by uvolnilo nosnost třeba pro nějaký základní zbraňový nebo zachytávací systém?

Na machrování a zvýšenou publicitu každopádně taková vychytávka funguje skvěle. A to je asi její hlavní a jediný účel. Že by se jimi brzy proháněli třeba pražští policisté, jistě nehrozí. Pro bezpečnost lídí na ulicích pod nimi to je jenom dobře.

Co myslíte?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!