VIDEO: Policie v Dubaji představila své nové létající skútry v akci. Kdy přijdou do Prahy?

Novinka vzbuzuje mnohé pochybnosti.
Dubajská policie představila létající skůtry
Dubajská policie představila létající skůtry

reklama

Dubajská policie disponuje prakticky neomezeným rozpočtem, takže v jejím vozovém parku najdete ty nejlepší speciály a supersporty světa. A teď k nim přibyl také dron, na který si policista prostě nasedne jako na motorku a už se nemusí trápit, že jsou ulice ucpané, někdo jede v protisměru nebo bojovat s těžkým terénem.

A jelikož první krátký film s představením nebyl doplněn množstvím informací, vzbudil mnoho otázek, pochyb i posměšků. Je totiž jasné, že baterie v dronu může vydržet maximálně kolem deseti minut, že pilot bude mít značné potíže se stabilitou a že není úplně dobrý nápad nechat vrtule bez ochrany – ledaže by chtěla policie pronásledované rovnou porcovat na kousky.

 

A není náhodou lepší a hlavně bezpečnější, aby byl takový dron dálkově ovládaný, což by uvolnilo nosnost třeba pro nějaký základní zbraňový nebo zachytávací systém?

Na machrování a zvýšenou publicitu každopádně taková vychytávka funguje skvěle. A to je asi její hlavní a jediný účel. Že by se jimi brzy proháněli třeba pražští policisté, jistě nehrozí. Pro bezpečnost lídí na ulicích pod nimi to je jenom dobře.

Co myslíte?

reklama

reklama