Je to tady! Čína ukázala první mobilní foťák, který fotí skrz displej

Už žádné výřezy, díry nebo výsuvné mechanismy. Selfie foťák bude jednoduše pod displejem.
Oppo ukázalo revoluční foťák schovaný pod displejem.
Oppo ukázalo revoluční foťák schovaný pod displejem.
Oppo / screenshot

reklama

V následujícím videu vidíte zřejmě první čočku foťáku ukrytou pod displejem. Umožní zachování selfie kamery zároveň s displejem přes celou čelní stranu telefonu – žádný výřez, díra nebo vysouvací mechanismy. 

Video se objevilo na twitterovém kanálu čínské značky OPPO, která už předvedla v minulosti několik zajímavých inovací; selfie kamerku ve výsuvném mechanismu nebo periskopovou čočku s mnohonásobným zoomem, kterou momentálně používá třeba král mobilního focení Huawei P30 Pro.

K novince už se pro magazín Engadget vyjádřil viceprezident značky OPPO Birna Shen: "V této fázi  je složité, aby foťáky pod displejem měly stejnou obrazovou kvalitu jako ty klasické... Ale žádná nová technologie není perfektní hned od samého počátku."

Naznačil tím, že výstupy ze selfie kamerky mají zatím k dokonalosti daleko. Na druhou stranu je potěšitelné, že vidíme první skutečnou ukázku dlouho spekulované technologie.

OPPO je momentálně pátým největším světovým výrobcem telefonů, který se prozatím orientoval především na asijské trhy. Patří do rodiny BBK Electronics ještě se značkami OnePlus, Vivo a Realme.

Co říkáte na revoluční selfie kameru? Bude jí patřit budoucnost?

reklama

reklama