VIDEO: Revoluce v hraní! Na speciálním plátně uvidí každý ze dvou hráčů jen svůj obraz

Už žádný splitscreen. Na jedno plátno se můžou dívat klidně tři lidi a každý uvidí to svoje...
Speciální plátno poskytne pro různý úhel pohledu jiný obraz
Speciální plátno poskytne pro různý úhel pohledu jiný obraz

reklama

Představte si, že více lidí sleduje jedno plátno, ale každý vidí svůj obraz. Dva tak proti sobě můžou hrát třeba střílečku na jednom počítači či konzoli a třetí může na stejném plátně sledovat třeba nový díl oblíbeného seriálu. Když si každý nasadí sluchátka, tak se ani vzájemně neruší.

Umožňuje to nové speciální plátno MirraViz Multiview, které bylo představeno na právě probíhajícím festivalu CES 2018, kde si rovnou odneslo jednu z hlavních cen. Má totiž více reflektivních vrstev, které samostatně odrážejí obraz z více promítaček. Stačí sedět ve správném úhlu a vidíte jenom ten svůj.

Plátno vyjde v přepočtu zhruba na 10 500 Kč, ale potřebujete taky kvalitní promítačky s DLP optikou, aby efekt přímého odrazu od plátna fungoval. Pro každý obraz samozřejmě potřebujete jednu, takže se celá záležitost dost prodraží.

MirraViz prodává i vlastní speciálně vyladěné promítačky v sadě s plátnem za 43 000 Kč. Není to málo, na druhou stranu je to stále méně než třeba za kvalitní OLED televizi, která má sice šťavňatější obraz, ale jenom jeden...

Zaujalo vás tohle kouzelné plátno?

reklama

reklama