VIDEO: Revoluce v natáčení filmů? Úvodní scénu z Pána prstenů můžete natočit obyčejným dronem!

Natočte si vlastní filmové scény
Natočte si vlastní filmové scény
YouTube/New Line Cinema

reklama

Pamatujete si na úvodní scénu ze druhého dílu Pana prstenů? Průlet kolem mlžných hor, pod nimiž – v Morii – bojoval Gandalf s Balrogem? Psal se rok 2001, když nad horami na Novém Zélandu létal vrtulník, pravděpodobně se muselo kalkulovat s tím, že takový vrtulník musí občas natankovat a zkrátka řešit věci, které lze o šestnáct let později vyřešit mnohem elegantněji.

V době dronů s kamerami si totiž podobnou scénu můžete natočit sami a s původním předobrazem z Pána prstenů si vaše dílo v ničem nezadá. Potřebujete samozřejmě kvalitního drona – v tomto případě šlo o vlastnoručně sestavený dron v ceně přibližně 11 000 Kč – a kameru GoPro, prostřednictvím které byl pořízen záznam. Postaral se o něj amatérský filmař z Kanady s přezdívkou Gab707, který přibližně stejnou částku, jakou investoval do dronu, musel ještě zaplatit za software, aby v postprodukci vyřešil stabilizaci obrazu.

Za necelých 30 tisíc korun se ovšem dokázal vybavit technikou, pomocí které je schopný natáčet opravdu úchvatná videa, která si můžete prohlédnout na jeho YouTube kanále. Jen všem, kromě tomuto výročnímu, chybí ona stabilizace a ta je – zdá se – klíčem ke všemu!

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!