Revoluční technologie z vás v reálném čase udělá slavnou postavu z filmu nebo videohry

Vypadá to fakt skvěle... a taky strašidelně.
Star Wars v Unreal enginu
Star Wars v Unreal enginu
Epic

reklama

Epic Games se dlouhodobě soustředí na to, jak co nejlépe a nejrychleji převést živé herce do digitální podoby. A teď hlásí velký pokrok se systémem nové generace – ten to totiž umí v reálném čase. Kdokoli si tak může nasadit speciální oblek a snímací helmu a vedle přímo na obrazovce vidět, jak se jeho pohyby a emoce přenášejí třeba do těla známé celebrity, zesnulého herce, opice, draka nebo třeba Transformera. Možnosti jsou až děsivě neomezené!

Podobný systém je už dlouho používaný při výrobě digitálních efektů a herních filmečků, ale dosud nefungoval v reálném čase a v takové kvalitě. Stačí se podívat na jemné nuance v obličeji, které je schopný zaznamenat.

První video ukazuje slavného herce, který se proslavil právě hraním digitálních postav. Andy Serkis byl na plátně třeba Glumem v sérii ze Středozemě, vůdcem opic Caesarem z Planety opic nebo Snokem v nových Star Wars. V ukázce předvedl opravdu parádní hereckou kreaci – jednou vytvořili jeho digitálního dvojníka, podruhé egyptského boha podsvětí Usira.

Další animace ukazuje, jak lze převést pohyby herců do Unreal Enginu v té nejvyšší kvalitě. Upřímně jsme měli zpočátku problém poznat, že se nejedná o skutečnou scénu ze Star Wars. Jestli tohle zvládnou třeba za deset let běžné herní konzole, tak se máme na co těšit – obvzlášť ve VR.

Na třetí animaci si můžete lépe prohlédnout, jak vznikala postava Siren, která dala aktuální verzi animačního systému neoficiální jmeno. Výslednou animaci doplňují záběry ze zákulisí celého procesu.

 

Úlet, co?

reklama

reklama