VIDEO: Roboti už brzy nahradí i basketbalisty. Sledujte, jak střílí jeden koš za druhým

Jejich revírem je basketbalová palubovka. Jejich muška je bezchybná.
Robot CUE střílí koše naprosto neomylně
Robot CUE střílí koše naprosto neomylně
Toyota

reklama

Světem se rozletěla zpráva, že inženýři z Toyoty sestrojili robota, co dokáže při střelbě na koš nasbírat více bodů než ti nejlepší borci z NBA. Jenže šlo jenom a agenturní zprávu, takže se čekalo na video, které takového robota ukáže v akci.

A jak už to u robotů často bývá, realita se úplně nevyrovná divokým představám o inteligentním stroji, který si zadribluje, popoběhne ke trojkové hranici a pak hezky s výskokem vystřelí – šup, je tam! Jen se podívejte:

Robot CUE, který je inspirovaný slavnou manga sérií Slam Dunk, je sice hezky nadesignovaný, má černé lesklé šupinaté tělo, a dokonce ho oblékli do dresu, ale ve výsledku jde jen o na podstavci stojící figurínu. Z místa pak dost toporným způsobem háže na koš, přičemž míč mu opatrně vkládají do "klepet" asistenti. 

Střílí samozřejmě naprosto neomylně, takže živí basketbalisté souboj s ním prohrají. Zajímavější by však bylo, kdyby s ním v průběhu střelby alespoň pohybovali, aby bylo vidět, že se opravdu přizpůsobuje situaci. Jeho tvůrci totiž tvrdí, že střílí pomoci umělé inteligence. Z videa to tak ale úplně nevypadá. 

Co myslíte, kdy budou schopní sehrát roboti s basketbalisty skutečný basketbalový zápas se vším všudy?

reklama

reklama