VIDEO: Roboti mají svoji vlastní olympiádu. Podívejte se na strhující závody na sjezdovce

Na sjezdovce bychom si na ně dávali dobrý pozor!
Zimní olympiáda robotů
Zimní olympiáda robotů
ER Challenge

reklama

Zimní olympiáda v Pchjongčchangu jede na plné obrátky, ale týká se nejenom sportovců z masa a kostí. Jižní Korea se totiž chce předvést také jako technologická velmoc, což dokazuje třeba přítomnost robotů ve štafetě, které nesla olympijskou pochodeň nebo aktuální robotí olympiáda. Ano, čtete správně, na zasněžených svazích si to mezi sebou rozdávají také roboti.

Následující záběry pocházejí ze závodů s názvem Edge of Robot, v kterém se utkali roboti postavení osmi týmy z univerzit nebo různých výzkumných firem a ústavů. Soutěžilo se o 10 tisíc dolarů, které připadly týmu, jehož robot projel celou osmdesátimetrovou závodní dráhu v nejrychlejším čase.

Jelikož na svahu panovaly opravdu třeskuté mrazy, mělo spousta závodníků problém vůbec odstartovat. Mezi podmínkami bylo, že musí být závodníci minimálně 50 cm vysocí a musí být humanoidní – tedy stát na dvou nohách, mít hlavu a dvě horní končetiny.

Seznam všech startujících najdete na facebookových stránkách závodu. Zatím se mrkněte na vtipné video ze závodu, které ukazuje, že do šikovných lyžařů mají ještě roboti hodně daleko!

reklama

reklama