Sledujte, jak Samsung testuje nové ohýbací telefony. Kolik toho vydrží?

Ohebný displej musí hodně vydržet. Samsung mu při testování pořádně nakládá.
Test ohýbání telefonu Samsung Galaxy Fold
Test ohýbání telefonu Samsung Galaxy Fold
Samsung / koláž

reklama

Samsung Galaxy Fold už brzy budou v rukách držet první zákazníci. Přelomový skládací telefon s ohebným displejem vyžaduje speciální testování. Právě jeho kloub bude totiž nejvíce namáhaným místem.

Výrobce teď ukázal, jak telefony testuje na speciální lince. Garantuje totiž, že model Fold vydrží 200 tisíc složení a otevření. Kdybyste ho otevřeli stokrát denně, měl by displej a kloub vydržet až pět let, což spolehlivě překračuje průměrný čas, kdy lidé měni svůj telefon za nový.

Kolem vnitřního ohebného AMOLED displeje s úhlopříčkou 7,3 palce však stále panuje mnoho nejasností. Jak moc se bude elastická část lišit od zbytku displeje? Bude při rozložení zcela hladká nebo se objeví i vypoukliny? Jak moc bude kloub náchylný na vlhkost či zanesení drobnými nečistotami?

Vše podstatné ukážou až praktické testy a zkušenosti, na které se dostane už kolem 26. dubna. Tehdy startuje prodej na vybraných trzích za cenu 1980 dolarů, což je zhruba 45 tisíc korun. Zda a za kolik přesně si ho koupíme v Česku, zatím nebylo zveřejněno.

Věříte, že Galaxy Fold otevře novou éru skládacích telefonů?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!