Tenhle skutečný Transformer je nejúžasnější hračka, jakou jsme kdy viděli

Příští Vánoce jsou ještě sakra daleko, ale kandidáta na geniální dárek už bychom měli.
Robosen T9
Robosen T9
Robosen / koláž

reklama

Jsou hračky a pak jsou taky HRAČKY. Různé verze slavných Transformerů, aut, která se v mžiku přemění na roboty, už jsme tady měli, jenže žádná z nich nedosahovala propracovanosti novinky s názvem Robosen T9.

Na veletrhu CES ji v akci ukazuje americký startup Robosen, specializující se na výrobu opravdu sofistikovaných robotů nejen pro zábavu. Model T9 obsahuje 22 motorů, díky kterým se může v mžiku transformovat – umí jezdit, chodit, pózovat, tančit nebo třeba i dělat kliky.

Reaguje na hlasové povely, z nichž ten nejzásadnější je samozřejmě "transform". Pomocí doprovodné aplikace lze přímo ovládat, ale hlavně programovat v jednoduchém, ale účinném vizuálním jazyce Scratch. Na různé povely ho lze naučit různé choreografie nebo pozdravy a ty pak sdílet a směňovat s online komunitou po celém světě.

V pojízdném režimu nevypadá ani nefunguje úplně jako pravé auto, jelikož zatáčí jen mírným ohýbáním celého těle a nemá otočné nápravy. O to šikovnější je však, když se postaví na nohy.

Nejde zrovna o levnou záležitost; třeba na Amazonu lze objednat za 500 dolarů, tedy zhruba 11,5 tisíce korun. Výrobce však slibuje, že díky promyšlenému designu robot vydrží opravdu dlouho, protože většina dílů je snadno opravitelná či vyměnitelná.

Jak se vám líbí chytrý Transformer?

reklama

reklama