VIDEO: Souboj nového Samsungu Note 7 s rok starým iPhonem dopadl jednoznačně! Kdo vyhrál?

Než začnete hlasitě křičet, že byl souboj nefér, dobře si rozmyslete argumenty!
Samsung Galaxy Note 7 vs Apple iPhone 6S
Samsung Galaxy Note 7 vs Apple iPhone 6S

reklama

Dvě vlajkové lodi dvou nejpopulárnějších výrobců chytrých telefonů si to rozdaly v přímém souboji. Zbrusu nový Samsung Galaxy Note 7 a už více než rok starý Apple iPhone 6S. Šlo o praktický test rychlosti načítání aplikací a možnosti přepínání mezi nimi. Tedy situace hodně blízká běžnému používání telefonu, narozdíl od syntetických testů, které si výrobci často přízpůsobují tak, aby v nich vítězily právě jejich produkty.

Papírovými parametry má navrch nový Samsung, ale týká se to i rozlišení displeje, které je sice při větších úhlopříčkách pěkné na oko, ale ubírá dost z výkonu. Tady se výhoda Samsungu mění v nevýhodu, i když v daném testu zase nehraje takovou roli. Každopádně zajímavější by byl jeho souboj s větším iPhonem 6S Plus, který má také větší rozlišení displeje, i když stále menší než Samsung.

Test se vedl na dvě kola - v prvním kole se spouštěla série aplikací a her, ve druhém se už mezi spuštěnými aplikacemi přepínalo. A tady Samsung dále nabíral už tak velkou ztrátu. Jeho management paměti je totiž ve srovnání s iPhonem opravdu zoufalý a velkou část aplikací musel načítat znovu, zatímco telefon od Apple si je udržel v paměti.

Vítěz je tak jednoznačný - Apple iPhone 6S. Opět se tak potvrdilo známé klišé, že v praktickém používání Samsung přes všechny své svaly stále klopýtá.

Co vy na to?

reklama

reklama