Takovou záchranu štěněte jste ještě neviděli. Postaral se o ni inteligentní dron

Šteně v nouzi si nakonec užilo letecký den.
Dron vynáší stěně z kanálu
Dron vynáší stěně z kanálu
raja/youtube

reklama

Indie už dlouhou dobu zásobuje svět nezměrným množstvím výtečných inženýrů a programátorů. Většina z nich míří do amerického Sillicon Valley a do čínských technologických metropolí, jakými jsou Šanghaj nebo Šen-čen. Přesto doma zůstává slušná zásobárna technologických koumáků, jak ukazuje čerstvé video natočené v ulicích Nového Dillí.

V kanálu vedoucím městěm tam uvízlo štěně a bylo velice obtížné se k němu dostat. Dozvěděl se o tom však místní inženýr Milind Raj, který pracuje s AI a robotikou.

Dle svých slov narychlo zkombinoval dron s inteligentním "pařátem", který dokázal štěně uchopit šetrně, přesně takovou silou jakou bylo třeba – díky senzorům, které monitorovaly i jeho srdeční aktivitu. Šteně bylo unavené a v šoku, takže o to jednodušší ho bylo uchopit a pak přenést do bezpečí. 

Přestože už video chytá slušný virální potenciál, přijde nám v mnohém podivné. Neukazuje zachycení štěněte a celý mechanismus ramene rozhodně nevypadá tak, jak ho inženýr na konci videa prezentuje. Stejně tak je štěně nějak podezřele čisté a suché...

Co myslíte, nechlubí se inženýr spíš svou schopností fejkovat?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!