Tahle nová vychytávka vám pomůže soustředit se v kanceláři nebo v učebně. Jak funguje?

Vypadá možná strašidelně, ale pomůže vám se zkoncentrovat.
Stínící límec Wear Space
Stínící límec Wear Space
Panasonic

reklama

Sdílíte kancelář s ostatními a bývá tam často tak rušno, že máte problém se soustředit a něco pořádného udělat? Pak je tady pro vás nová vychytávka od Panasonic. Jmenuje se Wear Space.

Jedná se vlastně o takové odlehčené hi-tech stínítko, které o 60 procent omezí vaše periferní vidění, takže se budete soustředit pouze na obrazovku, knihu či učebnici před vámi. Součástí jsou taky bezdrátová Bluetooth sluchátka s funkcí potlačení hluku, takže vás nebudou rušit ani zvuky. Můžete si pustit jak hudbu, tak nechat pracovat jenom odhlučnění a filtrovat tak hlas vašeho vtipkujícího šéfa, kterému se stejně smějou jen patolízalové.

Wear Space zbaví vjemů, které vytrhují z koncentrace
Autor: Panasonic Wear Space zbaví vjemů, které vytrhují z koncentrace

Zařízení se nabíjí skrze USB a při zapnutém odhlučnění a střední hlasitosti vydrží zhruba 20 hodin. Wear Space zatím není volně v prodeji, ale jeho prototypy už byly představeny na veletrzích. Momentálně Panasonic testuje zájem lidí skrze japonskou crowdfundingovou stránku GreenFunding.

Wear Space je stínící límec vybavený odhlučňujícímí bezdrátovými sluchátky
Autor: Panasonic Wear Space je stínící límec vybavený odhlučňujícímí bezdrátovými sluchátky

Stínítko na hlavě má zlepšit jak pocit soukromého prostoru, tak dát ostatním signál, že nechcete být rušeni. "Každý chce být někdy mezi kolegy sám a soustředit se," vysvětlil Kanw Hwayoung z vývojářského týmu. 

Nasazené na hlavě každopádně dost připomíná křidélka, která nosí postavy z dystopického seriálu Příběh služebnice, kde pomáhají udržovat pocit nesvobody a izolace. V současné kultuře, která se soustředí na kancelářskou produktivitu, by ale podobné vychytávky mohly slavit úspěch.

Co myslíte?

reklama

reklama