VIDEO: Tohle speciální tričko přenese vaše tělo a pohyby přímo do hry. Sledujte, jak funguje!

Přichází doba, kdy si budeme oblékat elektronickou kůži.
Nové chytré oblečení - technologie e-skin
Nové chytré oblečení - technologie e-skin

Japonská firma Xenoma představila chytré oblečení, které naprosto změní způsob, jakým hrajeme hry. Technologii pojmenovala e-skin neboli elektronická kůže, protože když si ho oblečete, přenese váš tvar těla a hlavně vaše pohyby do virtuální reality – a to bez nutnosti používat externí kamery, čidla nebo se pohybovat v omezeném prostoru.

Veškerá technologie je totiž v samotném tričku či kalhotách. Je protkáno pásky, které sledují pohyb, a taky centrální jednotkou na hrudníku či na zádech – v ní je baterie, bluetooth pro bezdrátový přenos a taky akcelerometr pro rozpoznání prudších pohybů.

Když si představíte e-skin oblečení s rukavicemi a VR helmou, doplněné o 360 stupňový běhací pás s možnotí naklánění, tak se přenesení do virtuální reality posune na úplně novou úroveň. A právě s výrobci VR helem a dalšího vybavení Xenoma momentálně spolupracuje.

Chystá však také další specializované použití – sportovní a zdravotní verze doplněné o další biometrické funkce. Zdravotní bude na dlouhodobé sledování pacientova stavu či kvality spánku, sportovní umožní přesné sledování pohybu a tělesných funkcí. Chytré tričko a kalhoty vás například můžou učit správnou techniku běhu, plavání či posilování a dávat vám podrobnou zpětnou vazbu římo do sluchátek v průběhu aktivity.

Nejde přitom o žádný hrubý prototyp, firma vedla úspěšnou kampaň na Kickstarteru a první chytrá trička bude prodávat už koncem tohoto roku. Tričko by mělo vyjít zhruba na 13 tisíc korun.

Pořídili byste si elektronickou kůži? A na co byste ji používali?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama