VIDEO: Už žádné chlupy a bobky! Nový robotický pes je vždy poslušný a nemusíte po něm uklízet

A nekouše!
Obrázek berte jako nadsázku. Živého parťáka robotická hračka opravdu nenahradí. Ale je s ní méně starostí...
Obrázek berte jako nadsázku. Živého parťáka robotická hračka opravdu nenahradí. Ale je s ní méně starostí...

reklama

Nejznámější robotický pes světa se vrací. Sony představila novou generaci mazlíčka Aibo, která prý umí se svým páníčkem navázat silné emocionální pouto a zahrnout ho štěstím, že má někoho blízkého. Zní to hodně přehnaně, ale co to tedy znamená?

Vylepšené tělo má 22 pohyblivých částí, což mu umožňuje opravdu širokou škálu pohybů. Největším zlepšovákem jsou však "živé" OLED oči, které dodají robo-psovi nové způsoby vyjádření emocí i komunikace. Na jedno nabití vydrží zhruba 2 hodiny, nabíjecí čas je tříhodinový.

Aibo je vybaven adaptivním hloubkovým učením. Přirozeně vyhledává svého majitele a učí se, co ho činí šťastným, rád si hraje a aportuje, umí poslouchat příkazy, reagovat na doteky a narozdíl od skutečného psa taky třeba fotit. Skrze appku My Aibo pak můžete stahovat třeba nové triky nebo nastavovat jeho vlastnosti. Umí se připojit přes Wi-Fi nebo LTE a zálohuje veškerou svou "mysl" do cloudu, aby o ni v případě poruchy nepřišel.

 

Prodávat se začne v lednu 2018, vyjde na 1700 dolarů (zhruba 38 tisíc Kč) a k plné funkčnosti budete potřeboval i měsíční předplatné.

Zaujal vás tenhle pes "nové generace"?

reklama

reklama