VIDEO:Tenhle revoluční telefon má skládací obrazovku jako žádný jiný! Co všechno umí a za kolik ho koupíte?

Skládací obrazovky se stávají skutečností.
ZTE Axon M je telefon s dvojitou skládací obrazovkou
ZTE Axon M je telefon s dvojitou skládací obrazovkou

reklama

Jmenuje se ZTE Axon M a na první pohled jde o celkem obyčejný telefon s minimalistickým tmavě kovovým designem. Jenže on má 5,2 palcovou FullHD obrazovku na obou stranách. Můžete ho otevřít a vytvořit si tak malý tablet.

Dvojitou obrazovku přitom využijete různými způsoby. Tím nejužitečnějším je splitscreen, kdy máte na každé obrazovce jinou aplikaci, což se může hodit v mnoha situacích, nemluvě o tom, že můžete třeba sledovat video a u toho koukat na novinky na Facebooku nebo si k němu psát poznámky.

Nebo prostě můžete využívat obě obrazovky jako jeden velký displej, pokud vás teda nebude rušit černý pruh mezi obrazovkami. Pak můžete na obě obrazovky posílat to samé, což se hodí třeba, když chcete postavit telefon na stůl jako stan a z každé strany se může dívat na jedno video nebo ten stejný obsah více lidí.

Zajímavé je taky focení – standardně když zapnete 20mpx foťák, budete začínat selfie módem, protože kamerka míří na vás, stačí ale ťuknout, složit a obrátit telefon na druhý displej a fotit klasicky, jak jste zvyklí z běžných telefonů.

Telefon má taky čtečku otisků v tlačítku na boku a nechybí mu ani audio jack. Pohání ho procesor Snapdragon 821 se 4GB RAM, což je výbava, kterou měly vlajkové lodi v minulém roce, ale stále patří do vyšší výkonnostní kategorie. Baterie o kapacitě 3180 mAh zvládne telefon při běžném používání pohánět celý den a to i když používáte oba displeje, což je velice solidní výsledek.

A co cena? Telefon se v USA začíná prodávat v přepočtu za zhruba 16 tisíc korun a do Evropy by měl dorazit začátkem příštího roku. Zda bude oficiálně prodejný i v Česku, však zatím není známo.

 

Co říkáte na dvojitý displej. Využili byste ho? A jak?

reklama

reklama