Víte, proč je na oficiálních fotkách Apple na displeji vždy čas 9:41?

Za vším hledej Jobse!
Steve Jobs si uměl věci načasovat
Steve Jobs si uměl věci načasovat

reklama

Všimli jste si, že na všech prezentacích i oficiálních fotkách výrobků Apple vždy na displeji svítí stejný čas, a to 9:41 AM? Je naprosto jasné, že nejde o náhodu. Důvod, proč se Apple drží zrovna tohoto času je však docela zajímavý.

Na začátku všeho stojí Steve Jobs, který oznámil první iPhone 29. června 2007 v čase... hádáte správně... 9:41 dopoledne. Samotný telefon poprvé zasvítil na plátně v čase 9:42 a právě tento čas se používal až do odhalení prvního iPadu v roce 2010, kdy se ale posunul onu minutu dopředu, aby odrážel první vyslovení slova iPhone od jeho duchovního otce. Od té doby se Apple se času drží, aby mu vzdal hold. 

A opět magický čas 9:41...
A opět magický čas 9:41...


Ale daného času se v Apple drží i v dalších ohledech. Například všechny prezentace Apple bývají strukturované tak, že představení hlavního produktu přijde vždy zhruba 40 minut po jejím začátku a kopíruje tak památné iPhone odhalení Jobseově režii.

Paradoxně jediným produktem, kde se Apple tohoto času nedrží je u jeho hodinek Apple Watch. Tam používá nejrozšířenější čas u všech produktových fotek hodinek, kterým je 10:09 - a to z čistě estetického hlediska.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!