Vybuchující telefon Note 7 se vrací! Samsung ho opět začíná prodávat, ale má to jeden háček

Samsung se nechce svého miláčka jen tak vzdát.
Samsung vrací Galaxy Note 7 do obchodů. Bude však mít zcela novou baterii!
Samsung vrací Galaxy Note 7 do obchodů. Bude však mít zcela novou baterii!

reklama

Největší kauzu v historii mobilních telefonů asi nemusíme připomínat. Dostala název DetoNote a kvůli vybuchujícím bateriím musel Samsung postupně ukončit prodej a výrobu svého vlajkového modelu Galaxy Note 7. Nakonec ho kvůli bezpečnosti musel i stáhnout od zákazníků a na dálku všechna zařízení zablokovat.

Nedávno Samsung uveřejnil výsledky rozsáhlého šetření, z kterého vyplynulo, že problémem bylo špatné umístění a kontrukce baterie. Dokonce se ukázalo, že větší problémy měla druhá várka baterií, kterou Samsung reagoval na prvotní problémy. Přišla velká omluva a slib, že se nic podobného už nikdy opakovat nebude. A co teď?

Telefony iPhone byly první, teď je bude následovat Samsung.

SAMSUNG Galaxy S8 si vezme jednu speciální funkci iPhonu. Chystá Apple žalobu?

Samsung vrací Galaxy Note 7 zpátky! Vybaví je jinou a bezpečnější baterií a bude je prodávat na asijských trzích - v jeho skladech totiž zůstalo ještě zhruba 2 miliony neprodaných telefonů. Prvními zeměmi bude Indie a Vietnam, pak by se mohl podívat i na další trhy, ale ne na ty, kde už byl jeho prodej soudně zakázán (tedy do USA či Evropy). Oproti původní baterii 3500 mAh změnší baterii na 3200 mAh, aby se uvnitř těla telefonu tolik nemačkala, což byla jedna z hlavních příčin problémů.

Doprodejem zbylých telefonů chce Samsung nejen dorovnat část ušlých zisků, ale taky snížit poplatky za ekologické uskladnění a zlikvidování telefonů, které mu zůstaly na skladě.

Koupili byste si novou verzi telefonu Note 7?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!