Vytvořte si vlastní podobiznu na Facebooku. Nová funkce je konečně k dispozici všem

Reagujte na Facebooku originální sadou nálepek.
Vlastní podoba na Facebooku už se objevila například ve VR aplikaci Spaces
Vlastní podoba na Facebooku už se objevila například ve VR aplikaci Spaces
facebook

reklama

Vybraní uživatelé už ho mají od minulého roku, ale až teď je k dispozici pro všechny. Facebook Avatar umožňuje, aby si každý uživatel vytvořil vlastní postavičku podle svého gusta, kterou pak může používat v soukromých konverzacích na Messengeru i jako reakce ve facebookových komentářích.

V podstatě si vytvoříte vlastní sadu nálepek s různými emocemi a vtipnými reakcemi, kterou pak vždy najdete na prvním místě při jejich výběru – v mobilním Facebooku i Messengeru, ale i na počítači.

Stačí otevřít mobilní aplikaci Facebook Messenger nebo samotný Facebook. Při zadávání zprávy či komentáře zvolit Emoji ikonku a pak Samolepky. Ve výběru jejich sad byste měli vidět novou smějící emoji bez očí. Pokud ji nemáte v nabídce, musíte ještě počkat na aktualizaci mobilního Facebooku či Messengeru.

Facebook Avatar - tvorba postavičky
Autor: screenshot Facebook Avatar - tvorba postavičky

Když ikonku zvolíte, dostanete se do návrhu podoby svého avatara. Postup je jednoduchý – od výběru barvy kůže přes tvar obličeje, vlasy, účes, oči, brýle, postavu až po oblečení. Můžete si dokonce zapnout náhled z přední kamerky foťáku, abyste se přesně drželi vlastní podoby, ale samozřejmě nemusíte. Na rozdíl třeba od Apple Memoji aplikace neumí vytvořit vzhled automaticky z vaší fotky.

Personalizované nálepky na Facebooku
Autor: screenshot Personalizované nálepky na Facebooku

Nová personalizovaná sada nálepek pak na vás bude čekat jak v mobilních aplikacích, tak při používání Facebooku či Messengeru na počítači. Pokud si ji budete chtít změnit, pak to jde zase pouze v mobilní aplikaci.

Máte už vlastní facebookovou postavičku?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!