WhatsApp dostane nový způsob zamykání, který vás uchrání před rozchodem

Ještě jedna vrstva soukromí navrch.
Čtení cizích zpráv ve WhatsAppu bude těžší než v minulosti
Čtení cizích zpráv ve WhatsAppu bude těžší než v minulosti
iStock.com / koláž

reklama

Populární messenger WhatsApp dostane v nadcházející aktualizaci možnost zablokovat vstup do aplikace pomocí biometrických údajů z telefonu. Jako první se dostane na iPhony, kde v závislosti na modelu telefonu budete moci blokovat vstup do aplikace pomocí rozeznávání tváře Face ID nebo otiskem prstu Touch ID. Podobné zamykání pro Android přijde v dalších aktualizacích.

Samostatné zamčení WhatsApp znemožní, aby se k vašim konverzacím dostal kdokoli jiný; a to i v případě, kdy si necháte odemčený telefon (takže nemusíte žárlivou přítelkyni / žárlivého přítele hlídat tak bedlivě!). Zatím nelze zamknou jen vybrané konverzace, v nastavení bude pouze celkové zamknutí.

WhatsApp
Autor: istock.com WhatsApp

Důležité je taky nastavení notifikací, které zůstane stejné. Pokud je tedy máte kompletně povolené, uvidíte náhled i bez odemčení a budete moci i přímo odpovědět. Někteří majitelé iPhonu už si novou vrstvu soukromí mohou užívat, aktualizace pro iOS už je totiž v běhu.

Vítáte nový způsob zabezpečení pro WhatsApp? Měli jste někdy problémy s tím, že vám projížděl zprávy třeba někdo blízký? 

reklama

reklama