WhatsApp kvůli naštvaným uživatelům couvá. Co nakonec čeká účty, které odmítnou nové podmínky užívání?

Oblíbený komunikátor nechce další velký odchod uživatelů.
WhatsApp už se nezablokuje uživatelům, co nesouhlasili s novými podmínkami
WhatsApp už se nezablokuje uživatelům, co nesouhlasili s novými podmínkami
iStock

reklama

WhatsApp hlásí další změnu. Rozhodl se, že nebude tak přísný k uživatelům, kteří odmítli odsouhlasit jeho nová pravidla používání. Ta začala platit 15. května a přinesla vlnu nevole kvůli změnám v ochraně soukromí. Někteří uživatelé tak raději přešli na konkurenční aplikace, jiní s novými pravidly dosud nevyjádřili souhlas.

Původním plánem WhatsAppu bylo, že takové uživatele postupně odřízne od veškerých funkcí – nejdříve měli přijít o přístup k seznamu chatů a nakonec jim měla být zcela zablokována veškerá komunikace. Nakonec však ustoupil.

„Na základě diskuze s pověřenými orgány a odborníky na ochranu soukromí jsme se rozhodli, že nebudeme omezovat funkčnost WhatsAppu těm, kteří nepřijali aktualizaci našich podmínek, stojí v oficiálním prohlášení. Mluvčí WhatsAppu navíc dodala, že toto rozhodnutí není časově omezené, takže funkčnost aplikace by měly být zachována.

Online komunikace
Autor: iStock Online komunikace

„Budeme uživatelům nadále připomínat, aby přijali nové podmínky, které jim mimo jiné umožní i nové způsoby komunikace s firemními účty na Facebooku... Doufáme, že tím zdůrazníme možnost volby, kterou naši uživatelé mají, ať už se rozhodnou jakkoli,“ stojí v prohlášení.

Užíváte WhatsApp? Odsouhlasili jste nové pravidla?

reklama

reklama