WhatsApp dostal novou funkci, která snadno vyčistí paměť mobilu

Aby mohl váš telefon zas volně dýchat...
WhatsApp
WhatsApp
iStock.com / koláž

reklama

Populární komunikátor WhatsApp po čase používání pořádně nabobtná a mnohdy zabírá i mnoho GB dat na úložišti, které – když se blíží svému naplnění – začne se celý telefon znatelně zpomalovat. Nová aktualizace přináší šikovný způsob, jak jeho velikost rychle zkrotit.

Jelikož si WhatsApp zakládá na ochraně soukromí, tak veškeré obrázky, videa, GIFy či další přílohy, které si přes něj pošlete, zůstávají uložené ve vašem telefonu. Oproti tomu Facebook Messenger je standardně ukládá na serverech Facebooku, pokud nezvolíte jinak. 

Čištění konverzací od velkých souborů bylo dosud kostrbaté, protože jste museli ručně hledat jednotlivé velké soubory či pouze smazat vše. Další možností pak byla záloha pomocí exportu do souboru či vybraného cloudového úložiště.

Nová funkce chytře řadí konverzace s největšími soubory a pak i největší soubory, které jste v nich poslali či přeposlali. Umožní je hromadně vybrat, smazat, a uvolnit tak pořádné dávky dat. Stačí vybrat Nastavení – Data a úložiště – Správa úložiště. Pokud ještě funkci nemáte aktivní, zkuste ručně aktualizovat WhatsApp.

Taky vám WhatsApp časem hodně nabobtnal?

reklama

reklama