Windows 11 zmrazí některé počítače, pomůže jen servis. Kdo by si je teď neměl stahovat?

Nový operační systém může pro některé uživatele znamenat noční můru.
U některých notebooků způsobuje upgrade na Windows 11 jejich úplně zamrznutí
U některých notebooků způsobuje upgrade na Windows 11 jejich úplně zamrznutí
iStock / Asus

reklama

Windows 11 jsou od úterý 5. října oficiálně venku. Možnost na ně přejít formou bezplatné aktualizace mají všichni, kdo dosud používali Windows 10 a splňují hardwarové nároky. Jenže ne ve všech případech je to aktuálně vhodné – týká se to notebooků. Ty totiž mívají speciální verze BIOSu a potřebují pro bezproblémový chod všech funkcí vlastní sadu ovladačů.

Z diskuzních fór a sociálních sítí lze vyčíst, že největší problémy mívají majitelé notebooků značky Dell a HP. Po aktualizaci na Windows 11 se některým z nich zcela zablokoval počítač a museli se obrátit na odbornou pomoc – pomůže totiž až přehrání BIOSu nebo výměna jeho čipu. Často šlo jen o několik měsíců staré počítače, některé i s označením „Ready for Windows 11“.

Specializovaný web Windows Report už vydal varovný článek, který začíná slovy: „Při upgradu na systém Windows 11 buďte opravdu opatrní, zejména pokud jej provádíte na zařízeních Dell nebo HP.

Doporučuje se, aby uživatelé nestahovali instalační balíček ze stránek Microsoftu a počkali, až jim Windows samy upgrade nabídnou. Taky v tomto případě je však lepší si zálohovat data a mít připravenou náhradní variantu, kdyby počítač nešel dočasně zprovoznit a byl nutný odborný zásah.

Už jste upgradovali, zatím vyčkáváte nebo se k upgradu vůbec nechystáte?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!