WINDOWS konečně dostávají vymodlenou funkci z počítačů Apple. Umí přizpůsobit obrazovku v noci!

Konec agresivnímu modrému světlu.
Noční režim je nově pevnou součástí Windows 10.
Noční režim je nově pevnou součástí Windows 10.

reklama

Velká aktualizace pro Windows 10 je tady! Jmenuje se Creators Update a přináší řadu menších ale zajímavých novinek a nových funkcí. Jednou z nejzajímavějších je funkce, která se jmenuje Noční osvětlení. Ta automaticky upravuje barevné ladění monitoru po setmění. K čemu je to dobré?

Tuto funkci už znají majitelé počítačů, telefonů a tabletů od Apple. Jmenuje se Night Shift a s nastávající nocí zeslabují podsvětlení a ubírají modrou složku, takže se obraz zabarvuje do červena/oranžova. Právě modrá složka světla z obrazovek totiž mate organismus, ten produkuje denní stimulující hormon melatonin způsobující, že máme problém usnout. Proto se doporučuje minimálně tři hodiny před usnutím vyhýbat silnému bílému světlu a intenzivně svítícím obrazovkám.

Na aktualizovaných Windows jde Noční osvětlení zapnout a vypnout, nastavit jeho intenzitu a vybrat si, zda ho chceme zapínat a vypínat v přesný čas nebo podle východu a západu Slunce. Až dosud byl podobný způsob regulace monitoru ve Windows dostupný pouze skrze samostatné programy, mezi kterýmí je nejnámější F-lux. 

Budete využívat novou noční funkci Windows 10?

reklama

reklama