Windows se propojují s mobily. Konečně jde poslat SMSku přímo z počítače!

Počítač a mobil budou daleko propojenější.
Microsoft představil nový způsob, jak propojí telefon s počítačem
Microsoft představil nový způsob, jak propojí telefon s počítačem
windat

reklama

Microsoft představil novou aplikaci pro Windows 10. Jmenuje se Your Phone a umožňuje převést vše podstatné z vašeho mobilu na obrazovku počítače u něhož zrovna sedíte. Nebudete tak muset pošilhávat po telefonu a spoustu věcí vyřídíte rychleji a pohodněji na větší obrazovce.

Ve Windows si díky aplikaci budete moci číst notifikace a zprávy z telefonu nebo si zobrazíte nedávno pořízené fotky. Když vám vyskočí třeba notifikace s novou zprávou, budete na ni moci rovnou v okně na počítači odpovědět. To samé platí pro sdílení, které bude fungovat prakticky stejně jako na telefonu. Platí to pro zařízení s Androidem i iOS. 

Zajímavé je, že veškerá komunikace bude probíhat přímo mezi počítačem a telefonem, aplikace nepoužívá cloud. Přesto nabídne plynulý přechod mezi oběma druhy zařízení včetně nedávno představené funkce Windows Timeline, kdy si budete moci otevřít všechny aplikace nebo dokumenty, na nichž jste v poslední době pracovali bez ohledu, zda to bylo na PC či telefonu.

Funkce přijde v rámci podzimního velkoho updatu Windows. Už brzy však bude dostupná zájemcům na zkoušku v rámci Windows Insider.

Těšíte se, že vás nebude u počítače rozptylovat telefon a naopak?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!