Xiaomi představilo bezdrátové nabíjení mobilů a chytrých hodinek, které funguje na několik metrů

Přichází doba, kdy nabíječkou bude celý pokoj naší domácnosti.
Xiaomi Air Charge
Xiaomi Air Charge
Xiaomi

reklama

Xiaomi představilo technologii Mi Air Charge, která má umět dobíjet vzduchem několik mobilní zařízení až do vzdálenosti několika metrů. To vše výkonem 5 W. Účinnost se nesníží ani v případě, že třeba držíte telefon v ruce.

Kromě mobilů a tabletů má být technologie použitelná i v nositelné elektronice, jakou jsou chytré hodinky nebo fitness náramky. Cílem Xiaomi je, aby byla v budoucnosti bezdrátová velká část obývacího pokoje – energii by tímto způsobem čerpaly třeba i reproduktory domácího kina, lampy nebo prvky chytré domácnosti.

A jak napájení vzduchem funguje? Základem je větší nabíjecí stanice, která je vybavena pěti lokalizačními anténami, které dokážou přesně najít umístění telefonu či jiné elektroniky. Mikrovlnný systém skládající se ze 144 antén pak dokáže přesně zaměřit úzký paprsek energie na bázi milimetrových vln.

Na straně elektroniky je nutná speciální anténa, která nízkoenergetickým vysíláním udává svou polohu, a systém dalších 14 antén (v případě mobilu) pak převádí milimetrové vlny skrze usměrňovač na nabíjecí výkon zmíněných 5 wattů.

Samotné Xiaomi však připouští, že technologie ještě není ve stavu, aby mohly být uvedena na trh, a jelikož zatím nebyla naživo předvedena ani odborné veřejnosti, je třeba ji brát se značnou rezervou.

Nechali byste si telefon v ruce nabíjet neviditelným paprskem mikrovlnné energie?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!