Youtube má problém! Jeho elitní youtubeři stárnou a odcházejí. Ohrozí to i českou youtuberskou scénu?

Změna tématu youtuberům neprospívá, jak z toho ven?
Blíží se konec youtuberů?
Blíží se konec youtuberů?
Youtube

reklama

Stejně jako cokoliv jiného, také komunita kolem YouTube se neustále mění a přetváří. To, co bylo populární před lety, už je těžce out a velký vliv na směřování obsahu má i věk jeho tvůrců. Řeč je pochopitelně o jednotlivých youtuberech, kteří se sami po letech natáčení videí dostanou do pasti.

Demonstrovat si to můžeme na youtuberovi s přezdívkou SkyDoesMinecraft, který se prostě rozhodl skončit. Důvodem je to, že už nechce hrát Minecraft a nedokáže se srovnat s tím, že nemůže dělat dospělé vtípky, vzhledem k tomu, že ho sledují převážně děti. Pokud vám nejsou komunity kolem YouTube zřejmé, pak si asi pokládáte otázku, proč tedy nezačne hrát něco jiného, vše je ale mnohem složitější, než se může zdát.

 

 

Pomineme-li fakt, že je ho přezdívka obsahuje název hry, kterou natáčí nejvíce, je problém zejména to, jakým způsobem se dostal do povědomí. Byl to Minecraft a jeho diváci neočekávají nic jiného. Už mnohokrát jsme mohli sledovat - a to i na domácí scéně - kdy se někdo pokoušel i v návaznosti na dospívání změnit svůj obsah, zpravidla pak ale přichází úpadek diváckého zájmu a přesunutí komunity k někomu jinému, kdo oblíbenou hru ještě stále hraje.

V tomto případě je to ale zřejmě definitivní a Sky ve svém videu vyjmenovává i důvody spojené s tím, jak se vše za několik změnilo. Všichni youtubeři, kteří točí Minecraft, musí předstírat, že jim jde o děti (alespoň tak to Sky má) a jeho už nebaví žít tenhle falešný život. Chce dle svých slov poznat ten venku, tak mu přejme hodně štěstí...

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!