YouTube testuje novou funkci, která změní způsob, jakým přeskakujeme ve videích

Dostaneme se přímo k části, které nás nejvíc zajímá.
YouTube
YouTube
iStock.com / koláž

reklama

YouTube nabízí videa různé délky – od opravdu krátkých až po desítky hodin trvající. Momentálně je maximální délka nahraného videa 12 hodin, ale v minulosti byl limit delší, takže na něm najdete klidně i 24 hodin trvající Nyan Cat jízdu, pokud byste chtěli přijít o rozum.

Delší videa však často nechceme sledovat celá, ale pouze část, která nás zajímá nejvíc. A právě na to myslí YouTube se svou novou funkcí Kapitoly, jejíž náhled se už objevil na internetu.

Náhled kapitol na YouTubu
Autor: Android Police Náhled kapitol na YouTubu

Posuvník přehrávání bude jednoduše rozdělen na části a při najetí myši či klepnutí uvidíme její popisku – u záznamu celého koncertu například název písničky, u recenzí videohry třeba to, zda se věnuje příběhu, grafice nebo umožní skočit rovnou na celkové hodnocení.

Aktuálně lze takové značky pro přeskakování ve videu uložit do jeho popisky, ale zobrazení přímo na časové ose je rychlejší a praktičtější. YouTube se zde zjevně inspiroval u videostránek s erotickým obsahem, kde je podobná možnost rychlého přeskakování už delší čas dostupná.

Posuvník přehrávání rozdělený do kapitol
Autor: Youtube Posuvník přehrávání rozdělený do kapitol

V testovací verzi funkce je nutné, aby jednotlivé kapitoly videa ručně označil samotný správce kanálu, ale jistě se v dohledné době dočkáme, že Google nabídne tvůrcům automatické rozdělení na kapitoly pomocí svého machine learningu a rozeznávání hlasu.

Videa rozdělená na kapitoly už můžou vidět někteří uživatelé na počítačích, ale i v YouTube aplikaci pro Android a iOS.

Chybělo vám na YouTube rychlé přeskakování ve videích?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!