YouTube spouští vytouženou funkci! Začneme teď youtubery lovit jako Pokémony?

YouTube se snaží přiblížit rozvojovým trhům, pomůže mu tahle nová funkce?
YouTube Go
YouTube Go
Mishovy Šílenosti / GogomanTV

reklama

Univerzálnost podkopává unikátnost a je proto často lepší, když se jedna aplikace či služba soustředí pouze na jednu jedinou věc, kterou umí nejlépe. YouTube je největší platformou pro publikaci videí, lidé z Googlu – kteří YouTube provozují – však chtějí více. Po měsících příprav tak spouští aplikaci YouTube Go, která má umožnit posílání a přijímání uložených videí napříč telefony.

Aplikace byla představena už loni v září a je určena pro lokality, kde není rychlé datové pokrytí samozřejmostí. Google novou funkcí cílí například na Indii a už od středy se můžete do testování pustit i vy. Aplikace je dostupná na Google Play, později by měla být k dispozici také pro iOS.

Jak už bylo řečeno výše, předností aplikace je možnost ukládat videa z YouTube a poté je v rámci uzavřeného Wi-Fi spojení dvou telefonů posílat či přijímat. Rychlost je v tuto chvíli omezená na přibližně destinu, v plné verzi by ale mohlo být vše maximálně funkční a vhodné právě na místech, kde není žádný internet a nuda narůstá. Jestli je tohle handlování s youtubery k užitku, to se uvidí až nějaký čas, s ohledem na politiku lokálních operátorů by se ale YouTube Go občas uplatnilo i u nás…

reklama

reklama