Z revolučních sluchátek od APPLE je fraška! A není to poprvé, kdy firma neumí dodat oznámenou novinku

Než něco oznámíš, měl by ses ujistit, že to budeš schopný vyrobit a dodat.
Nová sluchátka Apple AirPods jsou v nedohlednu...
Nová sluchátka Apple AirPods jsou v nedohlednu...

reklama

První opravdu bezdrátová sluchátka značka Apple jsou v nedohlednu. Firma své AirPods s velkou slávou oznámila v září ideální partnery svých nových iPhonů 7, které nemají audio jack a jsou tedy stavěné hlavně na bezdrátový přenos zvuku.

Jenže AirPods nepřišly ani v původním říjnovém termínu, pak ani v novém listopadovém a momentální termín je "leden 2017 nebo později". Vývojáři prý stále bojují s nestabilitou spojení a dalšími problémy, které jsou ostatně typické pro víceméně všechna bezdrátová sluchátka. Právě to chtěl Apple prolomit - ukazuje se však, že jeho ambice předběhly momentální technologické možnosti.

Pro Apple se tak ukázalo riziko oznamování novinek ještě předtím, než budou stoprocentně hotové. Týká se to i bezdrátových sluchátech sesterské firmy Beats, konkrétně BeatsX. Ty taky využívají čip W1, který má podle Apple vylepšít párování, přepínání i stabilitu spojení mezi sluchátky a zařízeními Apple. Na druhou stranu bezdrátové Bets Solo3 a Powerbeats3 tento čip taky obsahují, ale už jsou na trhu. Mají však jinou a větší konstrukci.

Příkladů podobného selhání má však Apple na triku už několik. Nejznámější je asi bílý iPhone 4, u kterého Apple řešil problémy s anténou a zároveň čočkou foťáku, které nesvědčila bílá barva telefonu. Proto prošvihnul několik termínů, až firma raději prohlásila, že potřebuje na dokončení "trochu víc času".

Myslíte, že vyjdou AirPods opravdu v lednu?

reklama

reklama