Zabiják iPhonu přichází! OnePlus 5 vypadá jako on, ale umí prý všechno lépe a rychleji

Máme tady další čínský útok na zavedené značky.
OnePlus 5 láká hlavně na parametry dvojitého foťáku
OnePlus 5 láká hlavně na parametry dvojitého foťáku

reklama

Kdo trochu sleduje svět chytrých telefonů, pro toho není dravá značka OnePlus žádným nováčkem. Má ve své nabídce vždy jediný vypilovaný telefon, který prodává pouze online. Tím může dosáhnout opravdu dobré ceny. A teď představila svůj nový model OnePlus 5, jehož hlavním tahákem má být mimořádná rychlost a velice ambiciózní dvojitý foťák.

Telefon se designově dost podobá iPhonu 7 Plus a taky jeho dvojitý foťák má mít podobné funkce; například portrétní mód s bokeh efektem. Dosáhne toho kombinací standardního objektivu a teleobjektivu od Sony.Ten první má rozlišení 16Mpx při světelnosti f/1.7, teleobjektiv potom dokonce 20Mpx při světelnosti f/2.6. Podle OnePlus jde o nejlepší paremetry ze všech telefonů na trhu. Hlavní objektiv je opticky stabilizovaný, což platí i pro přední selfie fotoaparát, který má navíc netypicky vysoké rozlišení 16mpx.

Uvnitř tepe nejnovější procesor Snapdragon 835, který doplňuje impozantní dávka RAM - buď 6 nebo 8GB, podle toho, zda zvolíte variantu s 64GB nebo 218GB vnitřní paměti. Relativním zklamáním může být, že stále není voděodolný a hlavně má 5,5 palcový AMOLED displej, který sice oplývá perfektními barvami i kontrastem, ale nepokrývá celé čelo a má dnes už běžné fullHD rozlišení. To však může být i výhodou - displej není tak náročný na výkon ani spotřebu.

Z dalších parametrů stojí za pozornost možnost přenášet hudbu skrze tradiční audio jack, ale i USB-C a samozřejmě bezdrátově - díky Bluetooth 5.0 do dvou zařízení nezávisle. 

Baterie má kapacitu 3300mAh, superrychlé dobíjení firemní technologií Dash Charge, ale pořád se neumí nabíjet bezdrátově. Telefon má taky speciální čtecí mód, kdy displej napodobuje e-inkoust ze čteček elektronických knih.

Běží na Androidu 7 a jeho nadstavbě Oxygen OS. K dispozici bude zatím v černé a šedé variantě.

Cena nového OnePlus má začíná na 500 euro, což je v přepočtu zhruba 13500 Kč. Nejlépe objednávka vyjde přímo ze stránek výrobce, kde se však dají očekávat delší dodací lhůty. 

Zaujal vás OnePlus 5 nebo je to jenom nafouklá bublina?

reklama

reklama