Špičkové foťáky na novém Samsungu v recenzích zklamaly. Chystá se náprava

Měl stanovit nový standard mobilního focení. Jenže první recenze Samsungu Galaxy S20 Ultra právě jeho foťák dost kritizují.
Samsung Galaxy S20 Ultra
Samsung Galaxy S20 Ultra
Samsung

reklama

Spolu s perfektním displejem jsou foťáky hlavní chloubou nové vlajkové lodi Samsungu, řady Galaxy S20. Platí to obzvlášť pro nejvybavenější model Ultra s trojicí objektivů na zádech, z nichž ten hlavní má monstrózní rozlišení 108 megapixelů a teleobjektiv je díky periskopové konstrukci schopen až 100x hybridního zoomu.

Jenže Samsung má hned zpočátku co vysvětlovat. První odborné recenze telefonu – včetně té zaměřené speciálně na focení – totiž právě foťáky podrobily značné kritice. Mají problémy s autofokusem – je pomalý, nespolehlivý a nezvládá udržet ostré už jednou zaostřené objekty. Výsledné snímky trpí agresivním processingem, ztrátou detailů a tendencí přehnaně vyhlazovat kůži. 

Srovnání foťáků u řady Galaxy S20
Autor: Samsung Srovnání foťáků u řady Galaxy S20

V oficiální reakci slibuje firma brzkou nápravu: "Neustále pracujeme na optimalizování výkonu našeho revolučního systému pro focení a natáčení videí, abychom poskytli zákazníkům ten nejlepší zážitek. V rámci něho se blíží brzký update."  

Podaří se Samsungu vyřešit problémy s foťáky dříve, než se dostanou do dalších recenzi?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!