4 důvody, proč je Teorie velkého třesku pořád super

A další tři roky snad i bude!
Teorie velkého třesku
Teorie velkého třesku
CBS

reklama

Po skoro deseti řadách patří Teorie velkého třesku mezi nejúspěšnější sitcomy historie. Přesto, nebo možná právě proto jsou však hlasitěji slyšet i škarohlídi, podle nichž už to „nějak není ono“. Přinášíme čtyři důvody, proč to vidíme opačně!

4) Je tu s námi deset let

Desetiletá trvanlivost – co obvykle zní jako skvělá věta pro pojišťováky, je ve skutečnosti v případě sitcomů hororem. Pamatujete si poslední řady Přátel? Všichni chtěli Rosse a Rachel už zabít! A co Jak jsem potkal vaši matku? Tedovo věčné hledání rodičky jeho dětí v tu chvíli působilo už tak natahovaně, že by překvapilo i domorodce kmene Kayanů!

Velkou výhodou sitcomů je zkrátka to, že se stále odehrávají více méně na stejném místě. Můžete se k nim pokaždé vrátit a nabídnou vám totéž. A velkou nevýhodou sitcomů je ovšem totéž – po čase přichází nezbytná repetetivnost a zvláště ti nejnadšenější fanoušci se mohou proměnit v největší kritiky. Jistá míra opruzení je tak pochopitelná – a řekli bychom, že na dekádu trvající sitcom je u Teorie velkého třesku únava materiálu minimální!   

Teorie velkého třesku
Autor: CBS Teorie velkého třesku

3) Stále nemá konkurenta

Tohle bude asi znít trochu poraženecky, ale už mnohokrát jsme argumentovali, že Teorie velkého třesku udělala pro kulturu nerdů lví práci – dvě dekády nazpět platily hry za "kulturu totálních outsiderů" a Pokémoni měli pověst psychologické nemoci. Dnes se mileniálové obojímu věnují i ve třiceti bez obav, že se jim okolí bude smát – i okolí má dnes totiž stejné hobby!

Teorie velkého třesku samozřejmě není jediný důvod "proliferace" geeků. Jedná se však o světový sitcom s miliony fanoušků, jehož motivem je právě sbližování geeků s "normálními" lidmi, takže jeho dosah nelze podceňovat. Na současné seriálové scéně jde přitom stále O JEDINÝ seroš podobně krystalicky čistého zaměření. Neznamená to nutně, že by to divákům mělo stačit ke štěstí – na druhou stranu jinde nic podobného furt nenajdou.

Teorie velkého třesku
Autor: CBS Teorie velkého třesku

2) Přidává nové postavy

Teprve v posledních letech, circa od páté řady, začaly do seriálu přibývat nové postavy se svým unikátním náhledem na věc. Amy a Bernadette rozšířily řady do té doby poněkud jednorozměrných ženských postav a interakce kluků s nimi obohatily vykreslování našich "divňousů" o nové možnosti.

Nezdá se přitom, že by se v tomto ohledu mělo něco změnit. Teprve nyní třeba poznáváme rodinu Penny. Sheldon navíc poslední dvě řady prožívá jakousi životní krizi. Je stále co poznávat a z čeho motat humory! A s tím souvisí i poslední bod...

Teorie velkého třesku
Autor: CBS Teorie velkého třesku

1) Nechává své postavy růst

S tím ostatně souvisí i finální argument. Pokud lze před něčím smeknout klobouk, pak je to právě masivní rozvoj postav, na který v průběhu Teorie velkého třesku došlo. Na něco takového jsou potřeba roky plynutí děje – a dlouhá životnost Teorie velkého třesku v tom naplno ukazuje svou výhodu oproti jiným formám.

I do budoucna přitom má seriál stále co nabídnout. Další manželství! Vztahy! Děti! To vše zalité unikátní perspektivou stárnoucího geekovského světa dospěláků, který nemá v seriálovém odvětví obdoby. I v příštích třech letech má tak Teorie velkého třesku stále pořádnou zásobu vtipů na rozdávání!

Teorie velkého třesku
Autor: CBS Teorie velkého třesku

Teorie velkého třesku běží na Prima COOL od pondělí do čtvrtka ve 21.20.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!