7 věcí, které nevíte o Sheldonovi z Teorie velkého třesku: Jak se původně jmenoval?

Myslíte, že jste znali vše? Bazinga!
Teorie velkého třesku
Teorie velkého třesku
CBS

reklama

I po deseti řadách Teorie velkého třesku lze na Sheldona či jeho představitele Jima Parsonse vyšťourat něco pozoruhodného. Poznejte, co jste (zřejmě!) nevěděli.

7) Když Sheldon hrál na theremin, na jeden z nástrojů, na které je nejkrutější se naučit hrát, nešlo o trik – Jim Parsons se skutečně naučil na theremin hrát!

6) Sheldonova oblíbená píseň Soft Kitty skutečně existuje. Producent seriálu Bill Prady si pro Teorii velkého třesku vypůjčil říkanku ze školky své dcery. Věc má však jeden háček – Soft Kitty je nejpopulárnější v Austrálii. Je snad Sheldon protinožec?

5) I když je Sheldon populární pro svou odtažitou, mimózní slupku, Jim Parsons ve skutečnosti nemůže být odlišnější. Na střední škole byl herec zvolen "nejpřátelštějším" klukem ve třídě!

4) Sheldonovo IQ činí 187 bodů, díky čemuž spadá do kategorie génia. Krom dvou doktorátů je držitelem i skutečné ceny Stevenson Award, kterou UCL udílí jenom výjimečně talentovaným studentům.

3) Sheldon je alergický na včely, dříve však zprávy rovněž hovořily o tom, že je také alergický na kočky. Jak však fanoušci vědí, Sheldon si pořídil hromadu čičin po svých "kopačkách" od Amy. Po deseti letech seriálu se však dá čekat, že pár nekonzistencí nastane – chybku lze navíc vymluvit Sheldonovou hypochondrií. To, že zatím alergii na kočky nemá, přece neznamená, že ji nemůže dostat!

2) Ironií osudu je po Sheldonovi právě pojmenován druh vosy objevené v roce 2012. Její jméno v učebnicích se celým jménem čte "Euglossa bazinga"!

1) V původním, zamítnutém pilotu Teorie velkého třesku byl Sheldon nejenom sexuálně aktivní (avšak dle svých slov pouze vůči ženám s nadváhou), ale rovněž se mohl jmenovat úplně jinak. Jeden čas bylo totiž pracovním jménem seriálu "Lenny, Penny and Kenny", což vzhledem ke zbylým jménům indikuje, že se Sheldon měl zvát Kenny Cooper!

Teorie velkého třesku se na vás chystá opět v úterý ve 21.20 na Prima COOL.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!