Jak jsme přišli na Teorii velkého třesku?

COOLozeninový flashback: Už čtyři roky se s námi můžete řehtat Sheldonově poťouchlosti. Zatlačte slzu a vzpomínejte s námi na start The Big Bang Theory v Česku!
Teorie velkého třesku - 4. narozeniny COOLu
Teorie velkého třesku - 4. narozeniny COOLu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kdo by nemiloval seriál o čtyřech geecích a jedné blondýně? Vaše oblíbená televize (tedy COOL, že jo) ho přitom vysílá prakticky od svého početí.


Jojo, zatímco v zahraničí finišovala druhá řada Teorie velkého třesku, COOL premiéroval pilotní díl Teorie velkého třesku sotva týden po startu – 7. dubna 2009.

Připomeňte si s námi to, co si pamatujete, i to, co jste třeba nevěděli!


Za pět řad odvysílaných na COOLu jste už mohli patero hlavních postav poznat ze všech úhlů. Tenhle sitcom ale není jen o Sheldonových hláškách a parádní postavě Penny. Pod jeho povrchem bublají seriózní fakta!

COOL 4. narozeniny - zpívání

A nejde jen o to, že všechny jeho vědecké technobláboly skutečně kontrolují vědci a „matfyzáci“ z Caltecu…


Kde totiž předchozí generace diváků milovala Přátele, přišla Teorie velkého třesku s do té doby opomíjenými postavičkami – hráči videoher, fanoušky komiksu, ostřílenými vědci, prostě geeky a nerdy.COOLozeninový flashback:
Pět důvodů, proč Simpsonovi změnili komedii
Temné začátky dojemně děsivého Dextera
Jak Star Trek změnil svět


Protože kdo dneska něco nepaří, nekouká zálibně na komiksové filmy nebo třeba ve volném čase neštuduje Wikipedii? Teorie velkého třesku se stala seriálem své nové, internetové generace. Bazinga FTW!


Teorie velkého třesku je za velkou louží momentálně v závěru své šesté řady. Seriál byl už prodloužen na řadu sedmou, která by měla v roce 2014 vše zakončit.


Zakončit? Ale no tak, zandejte ten kapesník, u Teorie velkého třesku se přece nepláče. Ještě stále máme dvě řady plné poťouchlostí – a COOL u toho bude i nadále.

COOL 4. narozeniny - střílení

Chcete vědět víc:

  • Představitelé Leonarda a Penny, zaláskovaného páru prvních tří řad, spolu potají chodili v době natáčení první řady. Awww...
  •  Mayim Bialik, představitelka Sheldonovy cosi-jako-přítelkyně Amy, hraje ve Velkém třesku doktorku neurovědy. Avšak i v reálu má z tohoto oboru doktorát a to od roku 2008. Gratulujeme!
  •  Leckdo ví o nepoužitém, prapůvodním kacířském pilotním dílu. V tom si roli Penny střihla brunetka, Raj s Howardem se tu ani nemihli a Sheldon nebyl asexuál! Humor působil trochu ujetě, ale zajistil dostatek přízně na vznik druhé verze, již už nejspíše znáte.
  •  Málokdo však asi ví o existenci běloruského seriálu Teoretici. Tahle neautorizovaná kopie Teorie velkého třesku se vysílala na východ od nás, a protože šlo o plagiát, dočkala se jepičího života.
  •  V lednu 2013 tým brazilských biologů pojmenoval nový druh orchideje Euglossa bazinga; tedy podle Sheldonovy kultovní hlášky "bazinga"!
COOL - narozeninové filmy

lol

Reklama
Reklama