1. Tipsport COOL liga: Konečně už to není jednoznačná jízda favoritů!

V prvních kolech 1. Tipsport COOL ligy jsme hovořili o tom, jak se víceméně ve všech případech dařilo favoritům daných zápasů, kdy analytici se povětšinou nemýlili, odhady byly správné a i na Tipsportu se vše v celé kráse ukazovalo. Tento týden už ale byl jiný a konečně tu máme ty urputné boje, kdy nemá nikdo nic jasného!
1. Tipsport COOL liga, 5. kolo
1. Tipsport COOL liga, 5. kolo

reklama

Eclot Gaming vs. Dark Tigers

V prvních šestnácti případech zápasů 1. Tipsport COOL ligy jsme ani jednou neviděli prodloužení, na úvod pátého kola se to ale konečně změnilo. Začátek zápasu lépe vyšel ECLOT, ale tygři vzápětí našli recept a vyhráli šest bodů v řadě. Ve formě se ukazoval především m0nnlich3r, který byl se svou odstřelovačkou opravdu při chuti. V závěru první strany se ale karty obrátily a po první polovině nebylo nic rozhodnutého. Skóre létalo tam a zpátky, ale dvěma 4k v řadě posunul noobiq ECLOT na patnáctý bod. DTG ale srovnali a každý měl jistý alespoň bod. Oba týmy za útok získali v základní hrací době sedm bodů a hezky se ukázalo, že Nuke nemusí být tak jednoznačnou CT mapou. Prodloužení ale ECLOT vyšlo daleko lépe a v tabulce se posouvají na 2. místo.

Gunrunners.AOC vs. CZC.eSuba

Aby těch prodloužení nebylo málo, tak ani v souboji dvou týmů z horní poloviny tabulky nestačilo základních třicet kol. Pěkně ale popořadě, protože na Infernu lépe začal výběr Gunrunners.AOC, kde to tentokrát nebylo o hvězdném výkonu jednoho hráče, ale o hře s celkově vysokým standardem, který na této mapě prokazovali o týden dříve proti SINNERS. Za stavu 7:13 se ale CZC.eSuba vzchopila a silná obrana zaznamenala sedm bodů v řadě, poté se však ukázaly individuality v barvách GRS a šlo se tedy do prodlužovacího rozstřelu. ESB začala třemi body, Gunrunners.AOC ale reagovali stejnou mincí. Senzační zápas tak rozhodlo až druhé prodloužení, kde se z druhého bodu mohli radovat GRS, kteří opět ukázali, že i špička s nimi musí vždy počítat.

Team Gravity vs. Universe

Ve třetím klání proti sobě nastoupily týmy, pro které každá výhra je cenným zbožím. Universe své první body získali v pondělí a navázat na to chtěli právě proti Gravity, kteří zaznamenali tři prohry v řadě proti nejsilnějším týmům tabulky a teď se naopak potřebovali vrátit na správnou vlnu. Zvolenou mapou byla Mirage, na níž oba týmy již měli na kontě jednu porážku. Gravity opět nastoupili s Abdelem a úvod jim vyšel dobře. Následně však CT stranu Universe zabetonovali a vyhráli první polovinu 9:6. Kaparzovci sice kontrovali i druhými vyhranými pistolkami a následnými třemi body, čímž si získali vedení zpět na svoji stranu. Poté ale v plné ráži nakráčel daxen a jeho entry frag dovednosti (kterých nasbíral v zápase sedm) a Universe už nepustili jediné kolo.

BloodyDevils vs. SINNERS

V úvodu sice hovoříme o zpomalení jízdy favoritů, ten největší ale tempo nepolevuje. Zatímco SINNERS jsou naprosto suverénní, tak BloodyDevils se nachází na chvostu tabulky jako jediný tým bez výhry. Ani tentokrát navíc se v sestavě ďáblíků neukázal sibeast a veškeré predikce byly jednoznačné, dokonce i kurz byl vůbec nejmenší. Průběh dostál veškerým předpokladům a SINNERS zaznamenali další z jednoznačných zářezů

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama