1. Tipsport COOL liga: Šesté kolo přineslo především bitvu prvního s druhým

Horní a spodní konce se nám oddělují, střed tabulky vyrovnává. Jarní sezona 1. Tipsport COOL ligy se blíží do své poloviny, kterou již s jistotou vyhrají SINNERS, což si v pondělí pojistili v přímém souboji. Po minulých prodlouženích jsme se tentokrát ale žádný dalších vyrovnaných bitev nedočkali.
Tipsport COOL liga, 6. kolo
Tipsport COOL liga, 6. kolo

reklama

SINNERS 16:13 Eclot Gaming

Favorit ligy číslo jedna se nebojí hrát takřka žádnou mapu a za šest kol se proti ECLOT vydal již na pátou různou. Tohle vítězství se ale rodilo zatím nejsložitěji, protože ve hře SINNERS byla řada drobných chyb a nedostatečných adaptací, které vedly k vyrovnanému duelu ve 29 kolech. Zápas to byl právě i proto převíjený ze strany na stranu, k čemuž mnohokrát dopomohly i hezké individuální akce v podání hráčů obou celků. ECLOT se klíčového vedení v důležitý moment ale mírně zalekli, čehož SINNERS náležitě využili a těsně duel prvního s druhým zvládli. Nutno však dodat, že ZEDc a spol. vedoucímu týmu tabulky udělili zatím nejvíce bodů ze všech.

Gunrunners.AOC 16:3 BloodyDevils

BloodyDevils se i tentokrát ukázali bez důležitého článku sibeasta a naděje na zvrat neúspěšného působení se s každým duelem stále více vytrácejí. V úvodních pistolkách se sice musel hodně činit azak, následně však Gunrunners.AOC vzali klání proti outsiderovi jasně pod kontrolu a nechtěli jej za žádnou cenu pustit do zápasu. Nic na debaklu nezměnil ani Kokaina, který se v předposledním kole předvedl úspěšným clutchem 1 proti 3.

CZC.eSuba 16:8 Universe

Universe už mají na kontě dvě výhry a aktuálně se nacházejí na šestém místě tabulky, současně jsou však prvním týmem z balíku, který oproti zbytku zaostává. Jejich další duel na mapě Mirage byl představením primárních sniperů obou týmů. Blogg1s i bery dokázali nacházet důležité killy a každý s AWP nasbíral parádních 18 zabití. Zejména blogg1s byl sice vidět již od prvních kol, nic to ale nezměnilo na faktu, že za CT stranu si CZC.eSuba připsala osm bodů a vše tak bylo otevřené. Nakonec to ale s přehledem stačilo, protože za teroristy byla nastolena jednoznačná dominance a prokázání síly eSuby, která se na Mirage představila již potřetí. 

Dark Tigers 16:10 Team Gravity

Na papíře zajímavý zápas proti sobě svedl dva týmy ze spodní poloviny tabulky. Daleko více na koni ale jsou Dark Tigers, kteří si připsali body proti silným týmům, zatímco Gravity čtyřikrát v řadě prohráli. Místo pátého hráče Kaparzova výběru tentokrát zaujal DEV7L, což v kádru Gravity vytvářelo zajímavé možnosti využití AWP. Vše odstartovala zvládnutá pistolková situace 2vs4 v podání BLUEE a honese, a i když tygrům v určité fázi dělala problém zmíněná odstřelovačská síla, tak po následné adaptaci dokázali polovinu vyhrát ziskem devíti bodů. Na tenhle počin navázali zdatným individuálním i týmovým výkonem za CT a přiblížili se tak TOP 4 tabulky.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama