Co nabídl úvodní den 1. Tipsport COOL ligy?

1. Tipsport COOL liga má za sebou úvodní hrací den, který nabídl čtyři překvapivě jednostranné zápasy. Ani v jednom případě se totiž poražený celek nedokázal dostat na dvojciferné skóre a naši analytici ve studiu měli práci jednoznačnou. Pojďme si tak shrnout jednotlivé duely prvního kola soutěže.
Tipsport COOL liga
Tipsport COOL liga

reklama

CZC.eSuba vs. Eclot Gaming

Ligové dění odstartoval souboj, který byl na papíře asi nejvíce zajímavý z celého dne. Veto ale za mapu určilo Nuke a to hodně ocenila eSuba, která se do svého soupeře pustila s vervou. Po vyhraných pistolkách sice následně padla rukou force buye, i přesto si však za T stranu dokázala vybudovat náskok. ECLOT za celý zápas ani jednou nezískali více než 2 body v řadě a jejich ekonomika tím opravdu trpěla. 9 bodů za T stranu je na Nuke vždy hodně a eSubáci si již vítězství vzít nenechali, finální skóre zní 16:9. Za vítěznou stranu jen těžko vybírat jednoho nejužitečnějšího hráče – nejvíce killů i parádní 1vs3 clutch nasbíral Levi, z pohledu K/D ratia na tom ale byli The eLiVe a luko o něco lépe. Výkon modré krve tak opravdu nebyla žádná one man show.

Dark Tigers vs. SINNERS

Také ve druhém zápase jsme se dočkali mapy Nuke, která je mezi domácími týmy poslední dobou oblíbená. Tady to však byla jednostranná dominance, jak se očekávalo mezi analytiky, tipéry i našimi čtenáři. SINNERS od počátku nenechávali nic náhodě a svého soupeře nepouštěli do zápasu – ačkoliv CaNNiE neobvykle dlouho využíval brokovnici jako svoji primární zbraň. Dark Tigers se za T stranu podařilo uhrát 4 body, což na Nuke klidně mnohdy může stačit. Díky pohotovému defuse sice DTG pistolky druhé strany vyhráli, SINNERS ale i přesto nakoupili a poté již soupeři nedovolili jediné kolo. Kvalitním výkonem se ve vítězném týmu prezentovali naprosto všichni, statisticky nejlépe na tom při výhře 16:5 byl SHOCK, díky nejmenšímu počtu smrtí.

Gunrunners.AOC vs. Universe

Třetí duel proti sobě svedl dva týmy, co po kvalifikaci změnily své názvy. Na mapu Mirage se za CT stranu díky zvládnutému 1v1 clutchi budwara lépe pustili Universe a dostali se do vedení 3:0. Tam se ale tato mašina zasekla. Ze strany Gunrunners.AOC přišel první plný nákup včetně AWP v rukou forsyyho a do konce první poloviny už Universe nepovolili přidat více než jedno další kolo. Nutno uznat, že nešlo o žádná vyrovnaná kola, protože se takřka žádné nedostalo do 1v1 situace. GRS opravdu tahali za kratší provaz, o což se největší mírou zapříčinil zmíněný forsyy, který svou dominanci prokázal 13 AWP killy za útočnou stranu. Universe podobně jako dříve Dark Tigers přidali ve druhé polovině pouze jedno kolo a i tady je tak konečný výsledek 16:5.

BloodyDevils vs. Team Gravity

Čtvrtý zápas nabídl mapu Overpass a i tentokrát se radoval tým, který byl před zápasem pasován do role favorita. Po úvodních dvou vyhraných kolech v podání Gravity se BloodyDevils s plným nákupem rozjeli a nasbírali pět bodů v řadě, kdy se Skyy dokonce blýskl parádním 1vs3 clutchem. Na Overpassu se BDS v kvalifikaci prezentovali opravdu dobře, v první polovině tohoto duelu už ale žádné další body přidat nedokázali. Jednoznačným tahounem Gravity byl zur1s, který své kvality potvrdil ve druhých pistolkách, kdy fake na A site přetavil v krásný triplekill. BloodyDevils sice za stavu 5:14 začali soupeři vzdorovat a čtyři body postupně získali, nakonec se ale nedostali ani ke dvojcifernému počtu vyhraných kol a Gravity vstupují do ligy výhrou 16:9.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama