Sobota: unikne Kurýr smečce mafiánů?

Kulky létají vzduchem, ozývají se výkřiky hrůzy a dvacet nabušených chlapíků se snaží chytit jednoho kurýra v perfektně padnoucím obleku. Připravte se na nejrychlejší a nejefektivnější přepravní službu v sobotu 19. 10. od 20:00 na Prima COOL.
Jason Statham a Sho Qi ve filmu Kurýr
Jason Statham a Sho Qi ve filmu Kurýr
archiv FTV Prima

reklama

Bankovní lupiči, podvodníci, gangsteři. Ti všichni využívají dovážkových služeb jednoho muže. Kurýr Frank (Jason Statham) se svým BMW nikdy neuvázne v zácpě, balíček jakéhokoli typu převezme diskrétně a za přesně stanovou sumu peněz doručí. Nikdy si nevezme ani o korunu více a řídí se třemi základními pravidly:

1. nikdy nezměň pravidla
2. žádná jména
3. nikdy neotvírej balíček

Avšak třetí pravidlo poruší, a tak se dostává do hledáčku mafiánů, kteří disponují bombami, raketami, samopaly a sekerami. Jako bývalý voják se musí rozhodnout, jestli se chce vydat na smrtící boj a zachránit nevinné, anebo pokračovat v kvetoucím byznysu.

Jason Statham jako perfekcionistický záporák poslouchající klasickou hudbu, vypadá mezi ostatními vrahouny nakonec jako hrdina. Za hodinu a půl stihne hned dvě automobilové honičky, potápět se, přežít dvě bomby, skočit s padákem a vyšvihnout nohy tak vysoko, že by se za to ani nejlepší baletky nemusely stydět.Jason Statham přitom prováděl většinu kaskadérských scén sám.

Kdo by nechtěl vidět pouze svalnatého Stathama (většinu času trávícího bojem nebo sundáváním trička, asi aby rozptýlil pozornost ženské populace), může si užívat pohled na krásnou Taiwanku Shu Qi, která to dotáhla z bývalé pornoherečky až na členku poroty na Berlínském filmovém festivalu.

Oproti jiným americkým akčním filmů se Kurýr odehrává ve Francii, a tak krásné, klidné prostředí Marseille, Nice či Cannes kontrastuje s neustálými honičkami a explozemi filmu.

Sledujte dívku v nesnázích, puntičkáře-bojovníka v přestrojení za pošťáka a letní atmosféru Provence, nejkrásnějšího kouta Francie, 19. 10. od 20:00 na Prima COOL.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!