Kdo je tajemný Stig z Top Gearu?

Závodník a kaskadér, který donedávna vystupoval coby muž v bílém overalu v pořadu Top Gear využije svůj řidičský um i v připravované bondovce. Kdo to vlastně je? A kdo dělá Stiga teď?
Stig Ben Collins - Top Gear
Stig Ben Collins - Top Gear
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kdo byl tajemný Stig

 
Jmenuje se Ben Collins a v oblíbeném britském TV magazínu o autech Top Gear, vystupoval od 3. do 15. (2003 - 2010) série.

 
Během té doby ovšem napsal knihu Muž v bílem obleku (The Man In The White Suit), kde svoji identitu tajemného jezdce Stiga odhalil.

 
Vydání knihy a vyzrazení identity Stiga chtěla televize BBC, která pořad Top Gear vyrábí, zabránit a začala se s Collinsem soudit. Už v průběhu soudní pře začal o spojitosti Bena Collinse a Stiga spekulovat i britský tisk, takže k vyzrazení identity v podstatě došlo.

 
Collins nakonec soud vyhrál s tím, že jeho jméno se nejčastěji používá právě ve spojitosti s tajemným jezdcem a že už tedy není důvod identitu Stiga tajit. Jeho kniha vyšla v září 2010. Po soudním sporu ukončila BBC s Collinsem spolupráci a on přešel ke konkurenci - začal moderovat pořad Fifth Gear. Vydržel tam ale pouze jednu (18.) sérii.

 
Ben Collins si založil vlastní tým kaskadérů a školu sportovní, bezpečné i ofenzivní jízdy, kterou využívají například bezpečnostní složky.

 

Kaskadér u Jamese Bonda

 

V současné době se Collins účastní natáčení nové bondovky Skyfall. Jeho parketa budou kaskadérské záběry - bouračky, skoky s autem, smyky a podobně. Během jedné akční scény bude třeba najíždět Land Roverem do Audi! Máme se rozhodně na co těšit!

 
Pro Collinse to ostatně není první bondovka. Účastnil se už natáčení předchozích dílů Quantum of Solace a Casino Royale.

 
A kdo je tajemný Stig v nových dílech? To je tajemství - a to je dobře, ne? :)
 

Top Gear vysíláme na Prima COOL každý pátek od 20:15 (opakování 15. série) a od příštího týdne nově i v úterý ve 20:15 (opakování 10. série).

Nejnovější 18. série Top Gearu by se na obrazovky Prima COOL měla dostat ještě letos!

 

Související články:

Jeremy Clarksona z Top Gearu nevyhodí!

Chcete vidět všechna auta Jamese Bonda?

 

Zdroj: autoweb.cz, jenproauta.cz

 

Co vy na to?
Napište nám to do diskuse :)

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
7