Pánové z Top Gearu pojedou závod Japonskem

Další díl výběrové série To nejlepší z Top Gearu: Top 41 nás zavede do Země vycházejícího slunce. Sledujte v úterý večer od 20:15 na COOLu.
Top Gear v Japonsku
Top Gear v Japonsku
archiv Prima COOL

reklama

I toto úterý vás čeká několik dalších nejlepších skečů Top Gearu.

Na 15. příčce ze 41 nejlepších se umístila reportáž, v níž závodí trojice moderátorů na 640 km dlouhé trase napříč Japonskem.

Jeremy pojede s Nissanem GTR a James s Richardem rychlovlakem Tokaido Shinkansen, MHD, trajektem a nakonec lanovkou. Jejich Shinkansen jezdí běžně kolem 320 km, ale v Tokiu se musí dostat napříč metrem, chytit autobus a trajekt. Také pro Jeremyho bude největším zpožděním cesta přes Tokio.

Všichni se setkávají s potížemi – Jeremy si omylem vypne japonskou navigaci a James s Richardem se navzájem ztratí. Závod je tak velmi vyrovnaný, a zatímco si Jeremy užívá stoupající serpentýny (viz úvodní obrázek), dvojice už je v lanovce.

Vítězem se nakonec stává Jeremy, ale o pouhé 3 minuty!

V pořadu dále uvidíte miniauto Peel P50, což je nejmenší vyráběné auto, které je zapsané v Guinnessově knize rekordů, Jamesovu zběsilou jízdu s Bugatti Veyron, v níž se pokusí dosáhnout maximální udávané rychlosti – 407 km/h –, nebo reklamu na VW Scirocco Tdi, které se ujali sami Jeremy a James.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama