5 nejdrsnějších fantasy hrdinek: Je lepší Daenerys nebo Éowyn z Pána prstenů?

Vzdáváme čest Lagerthě.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Vikingové I - upoutávka

reklama

První řada Vikingů se na Primě COOL v pondělí ve 22.15 devátým dílem přiblíží svému finiši. Jakkoliv reflektory zápletky nyní plně září na Ragnara, čím dál tím víc se do popředí dostane i jeho žena Lagertha. Ta si mimochodem u pořádné části fanoušků vysloužila ještě větší oblibu než hlavní vikingský lídr! Na její počest jsme proto mrkli, které další pseudohistorické fantasy hrdinky (protože Vikingové fakt nejsou úplně dějepisu věrná látka) mohou Lagerthě konkurovat!

5. Xena

Princezna bojovnice byla pro většinu z nás prvním kontaktem s ženskou hrdinkou disponující přerostlým žabikuchem a vyboulenou zbrojí. Xena se právem stala popkulturním hitem. Zatímco jsme totiž Conana nebo Herkula viděli v jiném podání už mockrát, prim fantasácké drsňačky, jež svými čakramy rozseká tucet pořízků a ani se při tom nezapotí, má jen a pouze ona.

Xena
Autor: MCA TV Xena

4. Daenerys Targaryen

Je Daenerys hrdinkou v pravém smyslu slova? Stěží – především jde o političku, která v devíti z deseti drsňáckých situací toliko učiní kruté rozhodnutí. Zabíjejí za ni obvykle jiní. Jasně, jasně, Daenerys má draky a kůži z azbestu, takže občas se do akce dostane i ona. To hlavní, proč ji ale zbožňujeme, jsou kruté deklamace strategických plánů, nikoliv tancovačka s mečem – a je fajn, že i takovými postavami dnes fantasy disponuje!

Hra o trůny
Autor: HBO Hra o trůny

3. Éowyn

Rohanská princezna na první pohled působí poněkud nudně – i elfí Arwen předvedla na plátně lepší magii a celkově pozoruhodně fazónu. Jenže právě v tom je kouzlo Éowyn. Celé Dvě věže působí sice statečným, ale ultimativně veskrze bezbranným dojmem. Válka o prsten si ale nevybírá, a tak si Éowyn ve trojce obleče zbroj a shakespearovsky převlečená za chlapa si vyrazí do poslední bitvy. Nejde totiž o to, jestli na plátně vypadáte více badass – vzdor své modré krvi je Éowyn fantasáckou bojovnicí snad nejvíce blízkou „normálním obyvatelům“ Středozemě.

Pán prstenů
Autor: New Line Cinema Pán prstenů

2. Valeria

Řeznické kořeny však fantasy hrdinky skutečně zapřít nemohou. Ještě před Xenou byla tou nejvýznamnější zřejmě Valeria z Barbara Conana. Zmínit bychom mohli i Rudou Soňu, ale budeme se bavit jen o kvalitních filmech, okey? Valeria byla takový Han Solo v ženské fantasy zbroji – šlo jí hlavně o peníze, nebála se seknout do živého a ačkoliv její představitelka Sandahl Bergman zrovna echt herectví nepobrala, dovedla se zatvářit sexy a zároveň drze drsňácky. S tím málem, s nímž film co do postav a herců disponoval, dovedla Valeria vypadat jako osmý div světa!

Barbar Conan
Autor: 20th Century Fox Barbar Conan

1. Arya Stark

Na prvním místě podobných seznamů se obvykle umisťuje spíše Hermiona, ale díky našemu drsnějšímu zaměření nezbývá než ukázat na Aryu Stark. Nejenže jsme v uplynulých šesti letech konstantně viděli její proměnu z vyděšeného dítěte do kung-fu vražednice se sundávacím obličejem! Arya je díky svému prožitku rovněž správně maniakálně psychoticky narušená – což dodává, vzdor fantasy zasazení, její postavě pořádnou porci realismu! Nejsme si jistí, jestli bychom s Aryou z 6. řady rádi šli na pivo, ale jsme si zcela jistí, že bychom se s ní nechtěli dostat do křížku.

Hra o trůny
Autor: HBO Hra o trůny

Vikingové vyplouvají již v pondělí ve 22.15 na Primě COOL.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!