5 věcí, které komiksové filmy od DC dělají líp než Marvel!

Filmy od Marvelu mají lepší recenze. Jsou ale skutečně lepší?
Wonder Woman (2017)
Wonder Woman (2017)
Warner Bros. Pictures

reklama

Jen velmi malé procento lidí by vám řeklo, že je DCEU (DC Extended Universe) lépe postavené než konkurenční MCU (Marvel Cinematic Universe). Koneckonců, Marvel přišel s propojeným filmovým univerzem o pár let dřív, začal s jednotlivými charaktery a teprve po několika filmech dorazila první týmovka. Studio Warner Bros., které DC filmy zaštiťuje, oproti tomu poslalo do kin Supermana a hned nato dorazil Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti, kterému by se taky dalo říkat taková malá Liga spravedlnosti.

Přidejte lepší recenze, dlouhodobější plán a taky větší finanční úspěch a na první pohled by se mohlo zdát, že komiksové filmy od DC vlastně v ničem nevedou. Jenže to by nebyla tak úplně pravda. Tady je 5 věcí, ve kterých je naopak DC o krok napřed.

Liga spravedlnosti

VIDEO: Liga spravedlnosti má první trailer! Vyrovná se populárním Avengerům?

1. Ženské režisérky

9 let, skoro 20 filmů a ani jedna žena. Ano, tahle věc nesouvisí pouze s Marvelem, spíše se zde odráží daleko větší problém Hollywoodu jako takového, pořád je to ale něco, v čem je DC napřed. Ti posílají letos teprve čtvrtý film a už ho točila žena. To nás mimo jiné přivádí k dalšímu bodu.

2. Ženy v hlavních rolích

Jistě, Marvel umí ženské hrdinky, o tom žádná. Black Widow, Peggy Carter, Scarlet Witch, to všechno jsou postavy, které nás v každém filmu baví. Problém je, že nikdy nedostaly šanci ve vlastním filmu. To u DC je to jiný příběh. Wonder Woman se objevila na pět minut v Batman vs. Superman a letos už je tady s vlastním filmem.

3. Výrazné vizuální pojetí

Postavte vedle sebe dva libovolné filmy od Marvelu a zeptejte se sami sebe, jestli vidíte nějaký rozdíl. Odpověď zní ne. Všechno vypadá stejně. Ano, je to záměr, protože tímto způsobem film snáze zařadíte a máte jistotu, že divák vždycky pozná, že film A souvisí s filmem B. Nevýhodou je to, že nepoznáte nic jiného. DC vsází na výrazné vizuální pojetí, které sice nemusí sednout všem, zato ale máte jistotu, že pokaždé rozeznáte, kdo na filmu pracoval. Ano, v jádru je to všechno subjektivní, ten rozdíl je ale nepřehlédnutelný.

4. Filmová hudba

Nechte nás hádat. Která skladba vám přijde na paměť jako první, když se řekne film Batman vs. Superman. Je to ta, když na obrazovku poprvé nastoupí Wonder Woman, že jo? Je nám to jasný. Zkuste si oproti tomu vybavit libovolnou skladbu k libovolnému filmu od Marvelu a začne mírné tápání. A pokud namítnete Strážce Galaxie, tak tam šlo o písničkový soundtrack, a ten se tady nepočítá.

5. Oscaři

DC ho má, Marvel ne. 1–0, jednoduché jako facka.

Bonus:

DC má taky daleko lepší animované filmy. Už jste viděli Batman: Návrat Temného rytíře? Měli byste to napravit!

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!