Je Wonder Woman konečně pecka, kterou DC trumfne Marvel? Přečtěte si první reakce českých diváků!

Měli byste vyrazit do kina?
Wonder Woman
Wonder Woman
Warner Bros.

reklama

První červnový den se do kin přiřítí Wonder Woman, očekáváná sólovka nejslavnější superhrdinky všech dob. Amazonská princezna Diana se v ní vydá do první světové války, kde si trochu upraví svůj naivní pohled na svět, očekávání tedy nejsou zrovna nízká. Americkým kritikům se film strašně líbí a tvrdí, že jde o nejlepší kousek z provázaného vesmíru od DC. No a pokud vás zajímají čerstvé domácí reakce, ty si můžete přečíst tady.

Karel Ryška / Prima COOL

Batman vs. Superman je podle mě větší nářez, ale i Wonder Woman má rozhodně co nabídnout. Už úvod filmu je parádní, stejně jako dva hlavní hrdinové a velká bitva v zákopech, která je snad nejlepší scénou z nových DC filmů. O to víc ale zamrzí, že ve spoustě jiných věcí Wonder Woman selhává. Humor je často křečovitý (hlavně podivná pasáž v Londýně), vedlejší postavy a záporáci se moc nepovedli a velké digitální finále je klišé nad klišé a dost bolí. Nakonec tu tedy máme komiksový průměr s tím, že budete občas jásat a občas se trápit, ale za jedno podívání to (už kvůli bitevní scéně) rozhodně stojí.

Hodnocení: 6/10

Ondřej Mrázek / Prima COOL

V zásadě to vlastně dopadlo ještě dobře. Po průšvihu jménem Sebevražedný oddíl a kontroverzním Batman vs. Superman se od Wonder Woman čekalo vše, jen ne dobrý film. Přesně ten jsme ale nakonec dostali. Což mě na jednu stranu jako fanouška dost mrzí, protože jsem si přál mnohem víc, na druhou stranu si ale nestěžuju, protože i přes tragické (a příliš sladké) finále můžu s klidem říct, že úvod má Wonder Woman přímo fantastický a kdo se na tuhle hrdinku těšil, ten bude v úvodu hodně naměkko. Stejně tak famózní je pak akční sekvence na frontě, kdy se v podstatě jedná nejen o vrcholný moment celého filmu, zároveň ale vrací do superhrdinského žánru ten element hrdinství jako takový. Nebojte se, jestli vás rozpláče, nebudete první. Jenže bokem toho příběh obecně příliš nedojme, vedlejší postavy nestojí za řeč a humor je pak vyloženě k pláči. Snímek tak táhne především duo Chris Pine a Gal Gadot, kterou – pokud tomu tak doteď není – si okamžitě zamilujete. Kolem a kolem je to objektivně bohužel průměr, kdo má ale slabost pro ty dva, může si za každého bodík klidně přidat. Třeba jako já.

Hodnocení: 7/10

Tomáš Vyskočil / Filmtoro.cz

Miluju Gal Gadot! Hlavně když bojuje s mečem, utíká se štítem a dělá vtípky s Chrisem Pinem. Především díky Gal je Wonder Woman příjemný retro-biják, který je sice tak o půlhodiny delší než by musel, ale po rozpačitém Sebevražedném oddílu a přeplácaném Batman vs. Superman je to s Mužem z oceli zatím nejpovedenější kousek z komiksového vesmíru DC. Někdo musel ve studio Warner Bros. konečně dostat palicí po hlavě a uvědomit si, že komiksový film nemusí být přecpaný tunou postav z jiných filmů a ne z každého záběru je nutné dělat videoklip. Někdy stačí natočit jen fajn dobrodružný kousek, kde si svoje najde puberťák, feministka i fanboy. Jsem od každého něco, takže za mě palec nahoru. A už jsem říkal, že miluju Gal Gadot?

Hodnocení: 8/10

Jan Škoda / Odvážné palce

„Co udělám, nezávisí na tobě, chlape.“ Docela se těším na všechny ty diskuze, nakolik je Wonder Woman díky svému ženskému obsazení podvratným blockbusterem a milníkem v žánru mužských superhrdinských dobrodružství. Asi jsme se ale někam posunuli, protože jsem si po projekci říkal, že vlastně vůbec nevnímám, že je v tak tradičně mužsky obsazované roli žena. Částečně je to asi i proto, že Wonder Woman platí za poměrně bezpečný superhrdinský origin, kde pro jiné podrývání žánru moc není místo. Na začátku se řeší rodina a sebeurčení, pak se to trochu rozředí humorem, aby pak nastoupila poměrně intenzivní válečná řežba. Fakt, že je to poměrně hloupoučký a nejen postavami šílených oficírů to připomíná Captaina Americu, mi úplně nevadil, a vlastně jsem se bavil i přes klasické temné DC digifinále. Jinak totiž Wonder Woman vychytala neduhy Batmana v. Supermana i Sebevrahů, hlavně protože směřuje odněkud někam a má fajn postavy. Za mě mise splněna. Jo, a ještě k tomu bourání stereotypů, skoro úplně do naha se nesvlékne Gal Gadot, ale Chris Pine.

Hodnocení: 7/10

Vyrazíte na Wonder Woman do kina, nebo vás nezajímá? Dejte vědět v diskuzi!

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!