10 největších seriálových exotů

Za čtyři roky existence vám naše telka přinesla pěknou řádku magorů, psychopatů, geniálních asociálů a dalších exotů. Podívejte se na náš exkluzivní narozeninový žebříček těch největších. Ale i když jsou trochu trhlí, nejsou skvělí? :)
Earl - Exoti
Earl - Exoti

reklama

1. Dexter Morgan (Dexter)
Masový vrah s morálním kodexem tří mušketýrů XXI. století. Doma schovává sklíčka s krví svých obětí a pokud zrovna nezabíjí, pracuje jako krevní specialista u policie. Stíhá i randění, i když je pro něj obtížné předstírat emoce.

2. Sheldon Cooper (Teorie velkého třesku)
Geniální fyzik se skoro nulovým emočním kvocientem, který trpí nesčetnými fobiemi, miluje pořádek a komiksy. Svého spolubydlícího Leonarda přivádí k šílenství četnými výstředními pravidly. Chození na záchod v předem domluvený čas je nejmenším z nich.

3. Prof. Hubert J. Farnsworth (Futurama)
Fryův příbuzný a šílený vědec, jenž má na svém kontě geniální vynálezy, i když naprosto k ničemu. Je velice pyšný na svůj motor na temnou hmotu nebo elektropárek.

4. Barney Stinson (Jak jsem poznal vaši matku)
Nezkrotný sukničkář žijící podle svého vlastního “Bro“ kódu. O balicích technikách napsal svou vlastní příručku. Barney je velký iluzionista a nikdy nechodí v ničem jiném než v perfektně padnoucím obleku.

COOLozeninový flashback:
Jak jsme přišli na Teorii velkého třesku
Pět důvodů, proč Simpsonovi změnili komedii
Temné začátky dojemně děsivého Dextera
Jak Star Trek změnil svět
5.  Kouřící muž (Akta X)
Tajemný a mocný muž, skrývající pravdu o mimozemšťanech. Úhlavní nepřítel agenta FBI Foxe Muldera. Prý se podílel i na atentátu na prezidenta J. F. Kennedyho nebo Martina Luthera Kinga.

6. Homer J. Simpson (Simpsonovi)
Obtloustý, nevzdělaný a předsudky opředený živitel typické maloměšťácké rodiny. Nikdy neodmítne pivo a americké koblihy. Dokáže být ale i velmi vynalézavý a nebojí se žádného, i sebehloupějšího nápadu.

7. Nathan (Misfits)
Mladý delikvent, který se po zásahu bleskem stane nesmrtelným. On ani jeho přátelé ale nemíní nadpřirozenými schopnostmi zachraňovat lidstvo. Stačí, že si musí chránit vlastní kůži.

8. Earl Jehosaphat Hickey (Jmenuju se Earl)
Napravený či spíše o nápravu se snažící zlodějíček, který chce dosáhnout karmy, ale do života se mu neustále staví rozličné překážky, ženy nevyjímaje. Po boku mu stojí jeho přihlouplý bratříček Randy.

9. Holodoktor (Star Trek: Voyager)
Počítačový program na vesmírné lodi v roli doktora, ale také dramatika, fotografa, znalce opery i obránce fotonových bytostí.

10. Nick Burkhardt (Grimm)
Detektiv z rodu Grimmů, jehož úkolem se stane lovit pohádková monstra. Svojí nadpřirozenou schopností tak vidí čarodějnice, zlobry či včelu v napůl lidské podobě. Všechny nestvůry jsou samozřejmě smrtelně nebezpečné, a tak má Nick stále co na práci.

Verča Loudová

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama