GALERIE: Porsche odhalilo Panameru s kufrem

Porsche Panamera oficiálně dostalo pětidvéřové provedení Sport Turismo. Oblíbené diskuze o tom, zda je Panamera hezké nebo strašně ošklivé auto, teď budou zas o něco napínavější.
Praktické Porsche Panamera Sport Turismo.
Praktické Porsche Panamera Sport Turismo.
Porsche

reklama

V základu je auto prakticky totožné se současnou a nutno říct že fantastickou generací Panamery, ať už si o jejím vzhledu myslíte cokoliv. Na milimetr stejné jsou dokonce i rozměry, tedy délka 5049 milimetrů, šířka 1937 milimetrů a výška 1428 milimetrů. Trochu překvapivý je také fakt, že nedostanete ani o moc víc místa v kufru. Sport Turismo nabízí 520 litrů, což je zlepšení pouze o 20 litrů. Po sklopení sedadel je to 1390 litrů, což už znamená 50litrový náskok.

Praktičtější Panamera

Přesto ale nový model nenabízí jen odlišný design a o malinko větší kufr. Jako první Panamera nabízí Sport Turismo také tři sedadla vzadu namísto obvyklých dvou. Respektive dvě a půl - mezi dvěma individuálními sedadly najdete skromnější třetí. Vyšší linie střechy také nabídne více místa nad hlavami pasažérů vzadu, což je pro vyšší postavy vždy vítané zlepšení.

Významnější změnou už je pak jen přesunutí výsuvného křídla u modelu Turbo z hrany kufru až na střechu. Panamera Sport Turismo bude standardně k dispozici s pohonem všech kol a ve verzi S dostane také vzduchový podvozek. Pětice motorů v nabídce jistě uspokojí každého. Základní šestiválec má 330 koní, hybridní verze nabízí 462 koní, 440 koní má verze S, provedenní 4SDiesel má 422 koní a mocné Turbo celých 550 koní.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama