Nejkrásnější BMW. Nové střely od Alpiny překonají i M3

Divize M není jediný způsob, jak získat extrémně výkonné BMW s tovární zárukou. Alpina představila nové modely postavené na řadě 3 a řadě 4, které výkonem a osobitostí překonávají i sesterské vozy z Mnichova.
BMW Alpina B3 S Bi-Turbo.
BMW Alpina B3 S Bi-Turbo.
Alpina

reklama

Alpiny se tradičně vyrábí souběžně s běžnými BMW přímo na výrobních linkách mnichovské značky. Nevznikají ovšem úpravou již existujících aut, ale společně s nimi, díky čemuž je Alpina evidována jako samostatná autmobilka. Nyní představila modely B3 a B4 ve specifikaci S Bi-Turbo se všemi prvky, které z Alpin dělají dokonalá auta pro individualisty - luxusním interiérem, spoustou výkonu a typickými doplňky karoserie.

Silnější motory, širší nabídka

Nové vozy dostaly oproti dřívějším verzím jiná turbodmychadla, výkonnější chlazení, přepracované nastavení podvozku a jiné je i nastavení převodovky. Výkon se tak podařilo zvýšit o 7 procent na celých 434 koní a točivý moment vyrostl o desetinu na 660 Nm. Zároveň tak obě auta svými parametry překonávají i BMW M3 a M4, přestože rozdíl je poměrně malý (9 koní a 55 Nm). Zrychlení na 100 km/h trvá jen 4,2 sekundy, maximální rychlost přesahuje 300 km/h.

Alpina navíc nabízí ještě více různých variant než BMW. K dispozici je sedan, kombík, kupé i kabriolet a vybírat můžete mezi pohonem zadních nebo všech kol.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama