Slavný Italdesign vyrobí pět exkluzivních supersportů

Slavné italské studio Italdesign Giugiaro se rozhodlo zkusit štěstí s vlastní značkou aut. Budou extra vzácná a extra rychlá. Nyní si můžeme na fotkách prohlédnout první z nich, které se oficiálně ukáže na březnovém autosalonu v Ženevě
Exkluzivní supersport od Italdesign zatím nemá jméno.
Exkluzivní supersport od Italdesign zatím nemá jméno.
Italdesign

reklama

Automobiloví návrháři a vývojáři Italdesign Giugiaro jsou podepsáni pod nespočtem italských skvostů od Alfy Romeo, Fiatu, Lancie nebo Maserati. Firmu o téměř tisícovce zaměstnanců v roce 2010 koupilo Lamborghini, které je dceřinnou firmou Audi, které je zase dceřinnou firmou Volkswagenu. Obě firmy ostatně mají dlouhou společnou historii - italské studio je podepsané i pod prvním Golfem nebo Passatem a dlouholetý šéf německého koncernu Ferdinand Piëch tam v roce 1972 byl na stáži.

Německo italská střela

Zřejmě i díky přátelským vztahům má Italdesign v německých rukou volnost experimentovat. Před nedávnem založil novou značku Italdesign Automobili Speciali, která plánuje vyrábět malé edice vzácných supersportů. První se představí už za dva týdny v Ženevě, a i když ještě nemá jméno, víme toho už poměrně dost. Bude to vlastně takové hodně exkluzivní Lamborghini v unikátním kabátě.

Celá karoserie bude z karbonu a pod ní zamíří atmosférický desetiválec 5,2 litru. Pravděpodobně půjde o stejný motor, který pohání Audi R8 a Lamborghini Huracán. Sprint na 100 km/h se odehraje za 3,2 sekundy a maximální rychlost bude 330 km/h. Což jsou čísla, která prakticky kopírují Lamborghini Huracán LP 610-4, pouze maximální rychlost je o 5 km/h vyšší.

Předpokládáme, že cena bude astronomická, kapsy sběratelů jsou však v posledních letech zdánlivě bezedné. A to je asi také ten hlavní důvod, proč podobné auto vůbec vznikne.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama